Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Adam Andryszczyk

Mężczyzna w średnim wieku gra na gitarze

Adam Andryszczyk urodził się 13.05.1964 r. w Kowalach Oleckich. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Od 1989 do 2020 roku członek Polskiego Związku Autorów i Kompozytorów Muzyki Rozrywkowej (ZAKR). Laureat wielu festiwali (m.in. Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, występ na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, nagroda Ministra Kultury i Sztuki za teksty na MSTiWPA w Myśliborzu, nagroda literacka pisma „Student”). Od jesieni 1998 do lata 2000 roku występował na scenie „W.A.N.N.A.” przy teatrze dramatycznym im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
Wydał zbiór wierszy „Jeszcze – proszę o dreszcze”, oraz powieść sensacyjno-przygodową pt. „Krymski Łut”. Autor monodramu „Normalka”, wystawianego m.in. w warszawskim Teatrze na Woli. Właściciel „Mazurskiej Kuźni Dźwięku” – studia nagrań, w którym zrealizował autorskie płyty „GROCHole”, „RockAndrole”, „Urodzinowe Rozterki” i „Ostatnia Przesiadka”.
Przez dwa lata realizował autorskie audycje radiowe, reportaże, słuchowiska. Od grudnia 2003 do marca 2007 r. był dyrektorem Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kowalach Oleckich, gdzie organizował „Zajazd Bardów” – imprezę poświęconą piosence autorskiej. Od marca 2007 r. do maja 2009 pracował w Domu Pracy Twórczej (pokamedulski klasztor) na Wigrach, jako kierownik do spraw promocji i kultury. W roku 2008 odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Obecnie mieszka w Sokółce, gdzie prowadzi własne studio nagrań i fotografii.

Program i płyta „Ostatnia Przesiadka” zawiera najważniejsze, oraz specjalnie napisane na tę okazję utwory. Robert Bielak (skrzypce) i Michał Dreger (akordeon) dopełniają całości, prowadząc słuchacza przez rzeczywisty, ale niefrasobliwie odrealniony świat opisany przez Adama Andryszczyka.

Przeczytaj również