Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora
Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym

Adam Andryszczyk

Mężczyzna w średnim wieku gra na gitarze

Adam Andryszczyk urodził się 13.05.1964 r. w Kowalach Oleckich. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Od 1989 roku członek Polskiego Związku Autorów i Kompozytorów Muzyki Rozrywkowej (ZAKR). Laureat wielu festiwali (m.in. Festiwal Pio-senki Studenckiej w Krakowie, Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, Ogól-nopolski Przegląd Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, występ na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, nagroda Ministra Kultury i Sztuki za teksty na MSTiWPA w Myśliborzu, nagroda literacka pisma „Student”). Od jesieni 1998 do lata 2000 roku występował na scenie „W.A.N.N.A.” przy teatrze dramatycznym im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Wydał zbiór wierszy „Jeszcze – proszę o dreszcze”, oraz powieść sensacyjno-przygodową pt. „Krymski Łut”. Autor monodramu „Normalka”, wystawianego m.in. w warszawskim Teatrze na Woli. Właściciel „Mazurskiej Kuźni Dźwięku” – studia nagrań, w którym zrealizował au-torskie płyty „Majówka”, „GROCHole”, „RockAndrole” i „Urodzinowe Rozterki”.

Przez dwa lata realizował autorskie audycje radiowe, reportaże, słuchowiska. Od grudnia 2003 do marca 2007 r. był dyrektorem Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kowalach Oleckich, gdzie kontynuował organizowanie „Zajazdu Bardów” – imprezy poświęconej pio-sence autorskiej. Od marca 2007 r. do maja 2009 pracował w Domu Pracy Twórczej (poka-medulski klasztor) na Wigrach, jako kierownik do spraw promocji i kultury.
W roku 2008 odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Obecnie mieszka w Sokółce, gdzie prowadzi własne studio nagrań.
www.adam.andryszczyk.pl

Wstęp na koncert – cegiełka na Światłownię – 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci-8 zł.

Przeczytaj również