Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Byle do Góry

trzech muzyków i jedna wokalistka na scenie

Zespół Byle do Góry świętuje w tym roku 11 lat swojego istnienia na scenach Krainy Łagodności. Umiłowanie do gór, wędrówek, przebywania wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach, to główne napędy funkcjonowania Zespołu. Ich najbardziej naturalnym środowiskiem są górskie szlaki, kameralne spotkania przy muzyce i cieple ognisk.
Do swoich kompozycji, Jurek Hołownia, założyciel i lider Zespołu zawsze wybiera świetne teksty znakomitych autorów (Aleksandry Bacińskiej, Wiesławy Kwinto – Koczan, Bronka z Obidzy Kozieńskiego, Romy Rappe, Dariusza Musialskiego, Elizy Saromy- Stępniewskiej i innych), a muzyką wydobywa piękno poezji. Gra na gitarze, harmonijce i śpiewa. To spod jego wrażliwych zmysłów wychodzą wszystkie piosenki śpiewane w Zespole.
Bartłomiej Hołownia – w zespole gra na gitarze i śpiewa. To dzięki niemu wykonywane piosenki, zyskują bogatsze życie, bowiem Bartek, były chórzysta, znakomicie aranżuje i rozkłada zespołowe głosy. Jego gitarowe solówki, to wysmakowane dźwięki, w których czuć świetne muzyczne wyczucie, bluesowe i rockowe korzenie.
Skrzypek Leszek Trząski, piękną barwą instrumentu i wirtuozerskimi popisami urozmaica i dopełnia melodie granych utworów. Jego charakterystyczne solówki i niepowtarzalny ruch sceniczny zawsze przykuwają uwagę i są powodem gromkich braw.
W śpiewaniu towarzyszy panom Joanna Ulowska, raz melancholijna i delikatna, to znów w innym utworze – drapieżna i pełna werwy. Do jej zadań należy prowadzenie koncertów i dbanie o wizerunek zespołu. Joanna pisze wiersze i do jej tekstów powstało kilka najnowszych utworów.
W koncertach, gościnnie, bierze też udział znakomity muzyk, aranżer, basista – Michał Pańczyszyn.
Zespół maluje dźwiękami, które potrafią poruszyć najczulsze struny duszy. Jest to twórczość do zasłuchania się, zauroczenia i zachowania w zakamarkach serc.
W dorobku mają dwie płyty i zaczynają prace nad trzecim krążkiem.
Wstęp na wydarzenie – cegiełka 20 zł, seniorzy, niepełnosprawni-18 zł.
Partnerem wydarzenia jest Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu.

Przeczytaj również