Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Daria Barszczyk

Na zdjęciu młoda dziewczyna na scenie. Śpiewa.

 Daria Barszczyk-niezwykle uzdolniona bydgoska wokalistka. Skala jej głosu i sposób ekspresji wręcz zniewala słuchaczy. Słynne covery śpiewa tak, jakby przez  lata przesiadywała w zadymionych pubach Bostonu, operowe arie wykonuje niczym pierwsza dama La Scali. Jurorzy  ubiegłorocznego bydgoskiego Festiwalu widzących duszą przyznali jej pierwsze miejsce widząc w niej nowe wcielenie W. Houston. Ta niewidoma bydgoszczanka  jako jedyna Polka zaśpiewała podczas beatyfikacji Jana Pawła II w Rzymie.

Daria o sobie:
„Od najmłodszych lat staram się być jak najbliżej muzyki. Jeżdżę na warsztaty wokalne w całej Polsce. Zgłębiałam tajniki sztuki wokalnej u takich pedagogów jak: Anna Serafińska, Danuta Błażejczyk, Katarzyna Puma Piasecka oraz Adam Rymarz. Studiuję na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Odnoszę sukcesy na różnych konkursach i festiwalach. Zdobyłam grand prix m. in na międzynarodowym festiwalu „Le strade della Musica” w Rzymie w 2012 roku, na festiwalu osób niepełnosprawnych „Impresje Artystyczne” 2012 w Ciechocinku, oraz na festiwalu osób niepełnosprawnych „MocART”w Katowicach w 2015 roku. Muzyka od zawsze była moją pasją i sposobem na wyrażenie emocji. Bez niej nie wyobrażam sobie funkcjonowania, w świecie wiecznego pośpiechu. Zapraszam więc do spędzenia kilku chwil w moim towarzystwie, z dala od wszystkich codziennych spraw.”

Zapraszamy. Wstęp-cegiełka na Światłownię- 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci-8 zł. Karnet na cały miesiąc 30 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Przeczytaj również