Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Dorota „Sowa” Kuziela

Młoda kobieta gra na skrzypcach.

„Śpiewa grając na skrzypcach jak by szła skacząc po górach”

Autorka poetyckich tekstów oraz wierszy do których komponuje muzykę tworząc z nich piosenki.
Osiągnęła rzadką umiejętność akompaniowania sobie na skrzypcach co nadaje jej występom niecodziennego kolorytu i pozwala osiągnąć niespotykane dotąd efekty brzmieniowe.
Jej styl to swoiste połączenie folku, poezji śpiewanej i muzyki klasycznej.
Obdarzona głosem który potrafi pokazać wielką paletę wrażliwości.

Laureatka przeglądów piosenki autorskiej i poezji śpiewanej, między innymi znalazła się w „Wielkiej Piątce” na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie (2013), zdobyła pierwszą nagrodę na festiwalu „Wschody” w Lublinie i na festiwalu „Łaźnia” w Radomiu (2017), nagrodę Grand Prix festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim (2017). Znalazła się w finale Przeglądu Piosenki Aktorskiej (2017), uczestniczyła również w 3 etapach telewizyjnego talent show The Voice of Poland wpierw w drużynie Marii Sadowskiej, następnie pod skrzydłami Marka Piekarczyka (2014).

Piszą o niej między innymi tak:
„Dorota Kuziela jest znakomitym przykładem nierównego rozdawania talentów przez Opatrzność. Oto w jednej osobie odnaleźć możemy sublimację skrzypcowych szmerów, mocne gitarowe riffy oraz potężny wokal przywołujący amerykańską legendę Janis Joplin. I przy tych wszystkich walorach jest też Dorota osobą wyczuloną na piękno, na oddechy ludzi przechodzących obok, na urok analogowej natury życia.” Tomasz Drachal – Pracovnia Piosenki, Warszawa.

Wstęp-cegiełka na Światłownię – 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci – 8 zł.

Przeczytaj również