Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

„Gwiezdne wojny ” w Światłowni- wystawa modeli Krzysztofa Wilczyńskiego

Krzysztof Wilczyński. Bydgoszczanin. Buduje kartonowe repliki modeli z Gwiezdnych Wojen. Modelarstwem zajmuje się od 17 lat. Projektowanie modeli zaczął w 1997 roku w chwili gdy weszła do kin na nowo poprawiona cyfrowo wersja Gwiezdnych Wojen. Jak łatwo się domyślić pierwsze prace nie bardzo przypominały te filmowe, bardziej były to karykatury. Wiadomo jednak ,że nie od razu Kraków zbudowano.
Pomimo początkowych niepowodzeń postanowił dalej budować. Z czasem wykonywane prace zaczęły przybierać wymagany kształt i wygląd.
Obecnie bierze udział w wystawach w całej Polsce. Pierwsza odbyła się w Bydgoskim Multikinie w 2005 roku na premierze trzeciego epizodu Gwiezdnych Wojen :Zemsta Sithów.
Od 2010 roku regularnie jest uczestnikiem kolejnych edycji Starforce oraz innych imprez związanych z Gwiezdnymi Wojnami a także z ogólnie pojętą fantastyką organizowanych w różnych miastach w całej Polsce.
Wilczyński wystawiał już swoje modele w Światłowni. Po tej premierze dostał szereg zaproszeń.
Wstęp wolny. Wystawa czynna od 15.11 g. 14.00 do 27.11.2014. Zapraszamy!

Przeczytaj również