Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Jacek Gessek z zespołem

Mężczyzna w średnim wieku w okularach, gra na gitarze

Muzyka zamknięta w sercach moich pacjentów po latach wydobyła się z mojego serca.” Tak pisałem, gdy ukazała się moja pierwsza płyta „Serce w usterce” (2014). Ale już wtedy drzemały we mnie nie tylko piosenki dedykowane pacjentom i środowisku kardiologicznemu.
Druga płyta, bliższa psychologii pt. „STOP” (2016), to próba poszukiwania odpowiedzi na pytanie: jak być dla innych i nie zgubić siebie ? Jeśli choć trochę zbliżyłem się do odpowiedzi, będę szczęśliwy. Patronat nad tą płytą objęło czasopismo psychologiczne „Charaktery”. W tym dźwiękowym pejzażu próbuję opisać częste zmagania naszej psyche malowane w różnych rytmach i tematach: od asertywności i perfekcjonizmu do życia pod dyktando celu, od straty bliskiej osoby do ucieczki; wszędobylska promocja i reklama, nierzadko spotykane postawy narcystyczne, wszystko to nie ułatwia odpowiedzi na pytanie, jak żyć, jak osiągnąć własny cel, jak naprawdę być sobą w swoim życiu? Nie zabraknie też nowych piosenek z płyty pt. „Życie” (grudzień 2019).
Od łagodnej bossanowy, porzez blues do ballady i kołysanki popłyną pięknie zaaranżowane przez znanego kompozytora jazzowego Q-rek Mateusz dźwięki moich piosenek. Sam Mateusz Kurek towarzyszył mi będzie na gitarach, na kontrabasie zagra z maestrią Krzysztof Sypek, a ja śpiewając postaram się zbytnio nie namieszać muzykom nie rezygnując jednak z wielkiej przyjemności muzycznego dialogu ze wspaniałą Publicznością Światłowni.

Opublikowany przez Otwarta Przestrzeń Światłownia Sobota, 3 października 2020

Przeczytaj również