Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

JACEK KADIS

Plakat z napisami: Jacek Kadis, koncert solo. Piosenka nienapisana. 30 stycznia, g.18. swiatlownia.eu

W ostatni piątek stycznia (30.01. g. 18) z Kraśnika na Lubelszczyżnie przyjedzie bard Jacek Kadis.  Serdecznie zapraszamy.

Jacek Kadis o sobie:
Nazywam się Jacek Kadis, mieszkam w Kraśniku na Lubelszczyźnie. Jestem człowiekiem w wieku średnim (czyli średniowiecznym), o chmurnym spojrzeniu, wzroście nikczemnym za to wadze słusznej.
Byłem uczestnikiem i laureatem najbardziej prestiżowych festiwali w Polsce, min: 
• Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA Warszawa – Złota Piątka, 
• Studencki Festiwal Piosenki Kraków – Finał, 
• Pios Tur Gorol Song Andrychów – I Nagroda, 
• Jesień z Poezją Świdnik – I Nagroda, 
• Festiwal Dziedzictwa Jana Pawła II Kraśnik – Grand Prix, 
• Turniej Śpiewających Poezję „Łaźnia” Radom – Srebrny Prysznic, 
• Poetycko-Muzyczna Bitwa pod Gorlicami – Srebrny Gryf Gorlicki, 
• Festiwal Piosenki z Duszą – Grand Prix i wiele innych…
Byłem współzałożycielem i członkiem kabaretu „Mieszane Uczucia”, dla którego pisałem skecze i piosenki, oraz występowałem w charakterze „aktora” i „żywego przerywnika muzycznego”. Byłem pomysłodawcą, wykonawcą i współorganizatorem spektaklu teatralno-muzycznego „Za dalą dal” opartego na prozie i poezji Edwarda Stachury, wystawianego w Centrum Kultury w Kraśniku.
Jestem pomysłodawcą i organizatorem Cyklicznych Spotkań z Twórczością Bardów BARDOGRAJKA – imprezy, która od dwóch lat promuje twórców piosenki literackiej. W dorobku mam bardzo szeroki autorski program piosenek o charakterze „liryczno-egzystencjalnym” oraz recital satyryczno-kabaretowy. Stworzyłem też program „Serce za ołów” składający się z piosenek do wierszy Karola Wojtyły oraz piosenek autorskich inspirowanych życiem i przesłaniem Jana Pawła II. W repertuarze mam też piosenki Jacka Kaczmarskiego oraz piosenki do wierszy E. Stachury, A. Osieckiej, K. I. Gałczyńskiego opatrzone własną linią melodyczną. Dorobiłem się jednej, całkowicie autorskiej płyty, którą nagrałem z pianistą Michałem Dzikiem.

Przeczytaj również