Autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY.
Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów, założyciel Klubu Dobrej Piosenki w Lublinie. Organizator, współorganizator i juror wielu cyklicznych, ogólnopolskich festiwali. Wyróżniony Złotym Indeksem na czterdziestolecie SFP w Krakowie, za – jak to określono – utworzenie księstwa piosenki literackiej w Lublinie. Od 2011 roku wiceprezes fundacji Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie.
Ma w dorobku albumy „Missa Pagana”, „Tango Triste”, „Madame I” i „Madame II” (wszystkie z tekstami Edwarda Stachury), a także „Kolędy przy gitarze” oraz cztery pozycje z tekstami własnymi: „Wyzwanie”, „Tym co pod wiatr”, „Romanse Ballady”, i „Kto Co”.
Z Lubelską Federacją Bardów wydał następujące płyty: „Na żywo w Hadesie”, „Miłość mi wszystko wyjaśniła” (do słów Karola Wojtyły), „Kolędy Żaglowe”, „Kazimierzowi Grześkowiakowi” (z tekstami Kazimierza Grześkowiaka), „Imperium”, „Tygiel”, „Klechdy Lubelskie”, ”Dycha w Trójce”, „Stachura – poematy”, „Koncert jubileuszowy” z okazji 15-lecia zespołu cd+dvd.
Koncepcyjnie przygotował album składankowy opowiadający historię Świdnika w piosenkach, co zostało wydane jako płyta DVD pt. „Wysoki Lot”. Wydarzeniom ze stanu wojennego poświęcony jest jego singiel pt. „Pieśń Dzwonu Wolności”.
Bierze udział jako śpiewak i kompozytor w przedstawieniu pt. „Album rodzinny” teatru Grupa Chwilowa. We współpracy z Teatrem Starym w Lublinie powstało jego solowe przedstawienie pt. „Sztukmistrz śpiewa”. Grane od 2012 roku. W tym samym teatrze, począwszy od sezonu 2013, śpiewa w spektaklu „Wieczorem”, opartym na poezji Józefa Czechowicza, do którego muzykę skomponował Włodek Pawlik.
Opublikowany przez Otwarta Przestrzeń Światłownia Piątek, 9 października 2020