Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Koncert urodzinowy

24 maja zapraszamy na koncert urodzinowy. Wystąpią artyści, którzy w maju obchodzą urodziny. Swój udział dotychczas zapowiedzieli Leonard Luther, Piotr Pieńkowski, Grzegorz Dudziński i Juliusz Yulo Rafeld.

Juliusz Yulo Rafeld – bydgoszczanin, poeta. Od 30 lat śpiewa ballady własne oraz ulubionych wykonawców –  od Dylana, Lennona, Cohena i Stinga, po Deep Purple i Pink Floyd.

Leonard Luther –doskonale znany w Bydgoszczy i w kraju bard, aranżer, kompozytor. Z upodobaniem i pasją oddał się  poezji śpiewanej. Wykorzystał  szansę współpracy z Aleksandrą Bacińską, Ludwikiem Lipnickim, Mariuszem Trzaska, Wiesławem Sikorskim, Sławomirem Luter, Piotrem Beneckim, czy Sławomirem Kryś, którzy oddali mu swoje słowa w muzyczną wieczystą dzierżawę. Laureat wielu festiwali i przeglądów (Yapa, Danielka , Bazuna, Włóczęga, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, czy Swojskie Klimaty). Do dziś ze szczególnym sentymentem  wspomina indywidualne, prywatne nagrody, przyznane mu przez  Stare Dobre Małżeństwo, na Yapie w 1989 roku i przez Agnieszkę Osiecką na Studenckim  Festiwalu w Krakowie, czego finałem był udział w  programie Butiqe.

Piotr Pieńkowski –  bydgoszczanin z urodzenia i – jak sam o sobie mówi – także z zamiłowania, który pomiędzy graniem w gry komputerowe a maniakalnym oglądaniem filmów, z zawzięciem tworzy kolejne muzyczne opowieści o sobie dla innych i o innych dla siebie. Zdobywca m.in. prestiżowej nagrody im. Wojtka Bellona na Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie, choć sam uważa się za człowieka Bazuny, gdzie w roku 2011 powtórnie debiutował po latach nieobecności na scenie i gdzie z marszu zdobył aż cztery nagrody, w tym także publiczności.

Choć grywał również w zespołach rockowych, a nawet punkowych, to ostatecznie zachwycił się sztuką bardów i od tamtej pory sam usiłuje podążać ta niełatwą przecież drogą. Wśród jego mistrzów, obok Okudżawy, Wysockiego, Krylla czy Nohavicy, znalazł się oczywiście także Kaczmarski, którego gra z zamiłowaniem, choć zarazem z pokorą należną najlepszemu z najlepszych.

https://www.youtube.com/watch?v=ZcRes8YTmsg

Na początku 2015 r. ukazała się płyta Piotra Pieńkowskiego i Wojtka Lachowskiego pt. „Ktoś”. Znalazły się tam piosenki, będące lirycznymi opowieściami o ludzkich losach. Nie brakuje jednak także utworów zabawnych czy wręcz kabaretowych.

Jak co roku będzie urodzinowy tort i serdeczna atmosfera.
Zapraszamy. Wstęp-cegiełka na Światłownię – 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci – 8 zł

Przeczytaj również