Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora
Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym

Koncert urodzinowy

24 maja zapraszamy na koncert urodzinowy. Wystąpią artyści, którzy w maju obchodzą urodziny. Swój udział dotychczas zapowiedzieli Leonard Luther, Piotr Pieńkowski, Grzegorz Dudziński i Juliusz Yulo Rafeld.

Juliusz Yulo Rafeld – bydgoszczanin, poeta. Od 30 lat śpiewa ballady własne oraz ulubionych wykonawców –  od Dylana, Lennona, Cohena i Stinga, po Deep Purple i Pink Floyd.

Leonard Luther –doskonale znany w Bydgoszczy i w kraju bard, aranżer, kompozytor. Z upodobaniem i pasją oddał się  poezji śpiewanej. Wykorzystał  szansę współpracy z Aleksandrą Bacińską, Ludwikiem Lipnickim, Mariuszem Trzaska, Wiesławem Sikorskim, Sławomirem Luter, Piotrem Beneckim, czy Sławomirem Kryś, którzy oddali mu swoje słowa w muzyczną wieczystą dzierżawę. Laureat wielu festiwali i przeglądów (Yapa, Danielka , Bazuna, Włóczęga, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, czy Swojskie Klimaty). Do dziś ze szczególnym sentymentem  wspomina indywidualne, prywatne nagrody, przyznane mu przez  Stare Dobre Małżeństwo, na Yapie w 1989 roku i przez Agnieszkę Osiecką na Studenckim  Festiwalu w Krakowie, czego finałem był udział w  programie Butiqe.

Piotr Pieńkowski –  bydgoszczanin z urodzenia i – jak sam o sobie mówi – także z zamiłowania, który pomiędzy graniem w gry komputerowe a maniakalnym oglądaniem filmów, z zawzięciem tworzy kolejne muzyczne opowieści o sobie dla innych i o innych dla siebie. Zdobywca m.in. prestiżowej nagrody im. Wojtka Bellona na Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie, choć sam uważa się za człowieka Bazuny, gdzie w roku 2011 powtórnie debiutował po latach nieobecności na scenie i gdzie z marszu zdobył aż cztery nagrody, w tym także publiczności.

Choć grywał również w zespołach rockowych, a nawet punkowych, to ostatecznie zachwycił się sztuką bardów i od tamtej pory sam usiłuje podążać ta niełatwą przecież drogą. Wśród jego mistrzów, obok Okudżawy, Wysockiego, Krylla czy Nohavicy, znalazł się oczywiście także Kaczmarski, którego gra z zamiłowaniem, choć zarazem z pokorą należną najlepszemu z najlepszych.

https://www.youtube.com/watch?v=ZcRes8YTmsg

Na początku 2015 r. ukazała się płyta Piotra Pieńkowskiego i Wojtka Lachowskiego pt. „Ktoś”. Znalazły się tam piosenki, będące lirycznymi opowieściami o ludzkich losach. Nie brakuje jednak także utworów zabawnych czy wręcz kabaretowych.

Jak co roku będzie urodzinowy tort i serdeczna atmosfera.
Zapraszamy. Wstęp-cegiełka na Światłownię – 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci – 8 zł

Przeczytaj również