Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Krzysztof Sałapa

młody mężczyzna w ciemnej bluzce

Dryg do śpiewu miałem już od dziecka, ale publicznie po raz pierwszy wystąpiłem w 1997 roku na festiwalu organizowanym w Ciechocinku przez piosenkarkę Grażnę Świtałę. w 2006 roku wygrałem tam Grand Prix. Szybko zostałem zauważony przez innych organizatorów festiwali i innego rodzaju koncertów. Brodnica, Szczawno Zdrój, Wałbrzych, Kozienice, Warszawa, Powsin, Filharmonia Bydgoska, Opera Nova, Koncerty kolędowe z Orkiestrą pod batutą Marka Czekały w Polskim Radio, Telewizji Polskiej. Skromny występ w Parlamencie Europejskim oraz w Niemczech. Drugie i trzecie miejsce na festiwalu Fundacji Anny Dymnej. Od roku 2010 śpiewałem w zespole Archangelica, z którym wydałem płytę i zagrałem kilkadziesiąt koncertów. Od dawna pracuję nad swoim własnym materiałem, któremu poświęciłem kilka ostatnich lat. Również dość intensywnie rozpracowuję i doskonalę swoją technikę wokalną, pomimo licznych warsztatów wokalnych u bardzo znanych artystów i specjalistów od emisji, dykcji, oddechu.
Od dziecka pociągały mnie ciężkie brzmienia i wychowałem się na metalu…, ale z biegiem czasu moje serce zdobyła muzyka klasyczna, filmowa, muzyka lat 70, 80, 90. Kilka lat temu zdominowała mnie muzyka progresywna. Niedawno nagrałem wokale do dwóch projektów blackmetalowych z Polski i Kanady (ten drugi zostanie wydany jako ogólnoświatowy dostępny album). Obecnie jestem na etapie przygotowywania swojego materiału do procesu masteringu. Potem, jeśli los pozwoli, płyta.
https://youtu.be/3y6wL8tm8hk
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Przeczytaj również