Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Leszek Basiński – patriotycznie w Światłowni

mężczyzna w średim wieku gra na akordeonie

5 maja o g. 18:00 w bydgoskiej Światłowni wystąpi znany akordeonista i wokalista, Leszek Basiński. Tuż po Święcie Konstytucji zaprasza nas do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Leszka Basińskiego niezwykle trudno wyobrazić sobie bez akordeonu. Zazwyczaj, jeżeli gdzieś gromadzi się więcej osób, tam pojawia się Leszek z akordeonem na piersiach. Gra, śpiewa i zaprasza słuchaczy, aby do tego śpiewu dołączyli. Na co dzień swoim talentem uszczęśliwia podopiecznych fundacji „Dziecięce Graffiti”. Wystarczy moment, aby na twarzach dzieci wywołał uśmiech szczęścia.

W bydgoskiej Światłowni w piątek (5 maja) Leszek Basiński chce nas wszystkich zaprosić do śpiewania pieśni patriotycznych. Pojawią się utwory poważne i monumentalne, wojskowe, nie zabraknie jednak także otworów skocznych, czy wręcz biesiadnych. Zarówno te pierwsze, jak i drugie tworzą naszą tożsamość narodową. To one tworzą wspólny język narodu. Właśnie narodu, a nie zbioru przypadkowych osób, mieszkających w określonym miejscu. Zapraszamy!!!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Przeczytaj również