Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

„Lirycznie i z humorem” – Tomasz Sawicki i Dagmara Gałeczka

Mężczyzna w średnim wieku, w kapeluszu siedzi na ławce.

Tomasz Sawicki
Autor muzyki, tekstów piosenek, skeczów i audycji radiowych. Organizator wielu koncertów i imprez kulturalnych, między innymi spotkania ze znanymi pisarzami np. William Wharton czy Norman Davis. Uczestnik i laureat festiwali i przeglądów, w tym Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, FAMY w Świnoujściu, Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu” w Poznaniu, Festiwalu Piosenki Kabaretowej OSPA w Ostrołęce, Turnieju Łgarzy w Bogatyni, Studenckiej Giełdy Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie i wielu, wielu innych.
Na co dzień przedsiębiorca, tłumacz przysięgły i nauczyciel języka angielskiego.
W Radiu Opole przez dwa lata prowadził audycję „Pół żartem”.
Dotychczas wydał dwie płyty „Piosenki z Teczki” i „Radość człowiecza”. Trzecia „I jeszcze …live” już w drodze.

Dagmara Gałeczka
Od kilku miesięcy wspólnie z Tomaszem tworzy duet wykonujący autorskie utwory Tomasza. Jej gra na skrzypcach w sposób niebanalny urozmaica muzykę Tomasza. Posiada duże zdolności improwizacyjne, chętnie muzykuje z innymi artystami.

Duet wystąpi z programem pt. „Lirycznie i z humorem”, prezentując utwory poetyckie
i literackie oraz satyryczne i kabaretowe. Emocjonalnie i treściowo koncert bardzo urozmaicony i dynamiczny.

Wstęp-cegiełka na Światłownię – 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci – 8 zł.

Przeczytaj również