Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Milena Wiśniewska

Młoda kobieta w okularach gra na pianinie

Milena Wiśniewska ma za sobą kilkunastoletnią edukację muzyczną. Ukończyła szkoły muzyczne I i II stopnia, gdzie zyskała umiejętności gry na instrumentach klawiszowych — fortepianie i organach. Jest absolwentką studiów z zakresu teorii muzyki w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wszystkie te etapy kształcenia dały jej szereg doświadczeń, którymi pragnie dzielić się z innymi osobami niewidomymi, chcącymi rozwijać się w podobnym kierunku oraz z nauczycielami ze szkół muzycznych, niedoświadczonymi w dziedzinie pracy z uczniami z dysfunkcją wzroku.
Gdyby musiała wskazać swój ulubiony gatunek muzyczny, miałaby trudność z dokonaniem wyboru. W jej odtwarzaczu często brzmi muzyka dawna, szczególnie barokowa, ale nie stroni również od dobrego popu, muzyki rockowej czy alternatywnej. Bliska jest jej także twórczość spod znaku tak zwanej piosenki literackiej i to właśnie utwory z tego nurtu wykonuje najczęściej.
Muzyka to nie jedyny obszar jej zainteresowań. Na podstawie własnych doświadczeń i licznych obserwacji doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest niwelowanie architektonicznych czy cyfrowych barier, na które napotykają osoby z niepełnosprawnościami. Właśnie dlatego w 2020 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy podjęła studia z zakresu zarządzania dostępnością i planuje w przyszłości aktywnie działać właśnie na tym polu.
Oprócz tego pasjonują ją media, a w szczególności radiofonia. Regularnie prowadzi audycję w radiu internetowym, w której opowiada o tym, co dzieje się w polskich stacjach telewizyjnych i radiowych.
https://www.youtube.com/watch?v=1An1fmKsNvY&t=4s

Przeczytaj również