Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Paweł Orkisz

mężczyzna w średnim wieku na scenie, gra na gitarze

Absolwent krakowskiej Politechniki, były dziennikarz ekonomiczny, jest autorem piosenek popularnych w środowiskach żeglarzy i turystów (Piosenka z szabli, czy Przechyły), a także jednym z najbardziej znanych w Polsce wykonawców ballad, czyli piosenek z ciekawym tekstem.

Związany z Krakowem, stworzył w tym mieście jedną z piwnic artystycznych, Pub Kuranty, gdzie koncertuje regularnie od 17 lat. Ma bardzo charakterystyczny, ciepły głos i pewien szczególny, krakowski sznyt: dobrą dykcję, staranne podanie słowa i świadomość tekstu. Ma też szeroki repertuar, od piosenek Wysockiego, Okudżawy czy Cohena, poprzez pieśni o miłości, przyjaźni i zachwycie, po piosenki turystyczne i żeglarskie. Lubi śpiewać z publicznością.

Ciągle nagrywa, a w 2021 roku ukazała się jego 17. płyta zatytułowana „Pieśni pogodne”i właśnie z tym repertuarem przyjedzie w kwietniu do Bydgoszczy. Wystąpi tym razem solo, w Światłowni (…)

CD „Pieśni pogodne” to autorskie pieśni, jasne, ciepłe i niekiedy żartobliwe. Pochodzą z różnych okresów i wypraw artysty, w góry albo za granicę. Co ciekawe, jedną z nich przywiózł z rejsu po Adriatyku w towarzystwie bydgoskich żeglarzy z kpt. Andrzejem Maciejewskim.
„Złoto Dalmacji”, „Bardzo dziwny spacer” i „Morda” to piosenki żartobliwe, podobnie jak „Kolęda wołu”. Natomiast bardziej poważne są „Tobie mówić” – o miłości w późniejszym wieku oraz „Song o Ziemi”, bo dbałość o naszą planetę to nie żarty.
Będzie też zapewne możliwość usłyszenia piosenek z jego wcześniejszych płyt, w ramach piosenek na życzenie publiczności.

Orkisz cieszy się, że im jest starszy, tym pogodniejszy. Może nas tym zarazi?
https://www.youtube.com/watch?v=pYenQmBrEgQ&list=OLAK5uy_mZzHFCKAewwo3htBikdgXwSZUqMPEjqGk&index=3
Partnerem wydarzenia jest Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu.
Wstęp – cegiełka : 20 zł i 18 zł (emeryci, renciści, niepełnosprawni).

Przeczytaj również