Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora
Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym

Pilersi

czterech muzyków na scenie

Pilersi to powstały w 2016 roku zespół muzyczny wykonujący utwory związane z tematyką żeglarską i nie tylko.
Zespół tworzą:
Klaudia Romińska (wokal, instrumenty perkusyjne), Marcin Białczyk (wokal, gitara akustyczna, harmonijka ustna), Edward Piskuła (wokal, gitara basowa i elementy perkusyjne) , Wojciech Piskorz (akordeon, klawisze) ,Mirosław Cichy (perkusja, cajon, djembe).
Wychowani na muzyce rozrywkowej, rockowej, biesiadnej, po 15. latach grania w zespole, dodatkowo zajęli się tworzeniem własnych utworów. Żeglarze z zamiłowania.

Formacja, oprócz grania szant, równie dobrze sprawdza się w bawieniu publiczności muzyką biesiadną i folk.
Pilersi nie stronią również od udziału w konkursach muzyki szantowej. Byli widoczni m.in w Charzykowy,Chojnicach. Trzykrotnie brali udział w Szuwarowych Szantach, organizowanych w Samociążku. W 2019 roku w Szantograniu (Słupca) otrzymali wyróżnienie.

Wstęp – cegiełka 10 zł, niepełnosprawni, seniorzy – 8 zł.

Przeczytaj również