Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Remigiusz Szuman

mężczyzna w średnim wieku siedzi na ławce z gitarą

Remigiusz Szuman o sobie:
Jestem gitarzystą,wokalistą, układaczem muzyki i tekstów, liderem grup „Niewidzialność Remigiusza Szumana” oraz „Szumni”, współtwórcą projektu W.N.M.
Laureatem sporej liczby festiwali piosenki autorskiej i poetyckiej, takich jak Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów „SMAK” w Myśliborzu, czy Festiwal Pieśniarzy Niepokornych we Wrocławiu, także trzykrotnym finalistą Międzynarodowego Festiwalu Bardów „OPPA” w Warszawie.
W 2010 roku nakładem MTJ ukazała się moja pierwsza autorska płyta pt. „Opowieści frontowe” z udziałem wielu znakomitych gości m.in. Marka Piekarczyka, Łukasza Drapały, Mateusza Pospieszalskiego i Roberta Litzy Friedricha.
Lata 2018 i 2021 przyniosły dwie płyty mojej rockowej formacji „Szumni”, a we wrześniu 2022 swoją premierę miała płyta „Chwila” Niewidzialności Remigiusza Szumana.Na moje solowe recitale składają się zarówno autorskie utwory, jak i tzw. covery.
W pierwszym roku życia straciłem wzrok, jednak nie oznacza to, że żyję „w ciemności” jak czasem wyobrażają sobie to inni. Śpiewam, aby dzielić się dobrem.
Wszystkie możliwe informacje na temat mojej aktywności, a także zdjęcia, filmy i nagrania znaleźć można na stronie internetowej www.szuman.art i kanale YouTube.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Przeczytaj również