Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Standardy jazzowe

Na zdjęciu młody mężczyzna gra na pianinie cyfrowym, obok stoi młoda kobieta w okularach z mikrofonem w dłoni.

W piątek 4 lipca o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie ze standardami jazzowymi oraz muzyką polską w autorskim opracowaniu. Utwory zabrzmią w interpretacji absolwentów bydgoskiej Akademii Muzycznej – Barbary Filipowskiej oraz Łukasza Urbaniaka. Światłownia(ul. św. Trójcy 15). Wstęp wolny.

Barbara Filipowska lubi muzykę przyjemną w słuchaniu i wierzy głęboko, że taką pisze. Gdy nie zajmuje się graniem, śpiewem lub prowadzeniem zespołu w Kościele Baptystów, czyta książki, głównie SF i fantasy. Występowała w Sali Kongresowej z Czesławem Majewskim, w Operze Nova i Filharmonii Pomorskiej z Orkiestrą Zbigniewa Górnego. Najbardziej jednak ceni sobie współpracę z innymi teoretykami i kompozytorami Koła Artystyczno-Naukowego Studentów Wydziału Kompozycji, Teorii Muzyki i Reżyserii Dźwięku w ramach koncertów kompozytorskich w BWA, podczas których wykonała kilka kompozycji.

Łukasz Urbaniak kompozytor, teoretyk muzyki i pianista. Na co dzień uczy improwizacji oraz gry na fortepianie w założonym przez siebie Studium Muzycznym. Jest także pianistą-korepetytorem baletu działającego  przy Opera Nova. Swoją twórczość kompozytorską koncentruje wokół muzyki chóralnej inspirowanej sferą sacrum. Jego utwory były prezentowane przez znakomitych wykonawców zarówno w Polsce, jak i  poza jej granicami, m.in. w Danii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, we Włoszech. Wiele spośród jego kompozycji doceniono na krajowych oraz międzynarodowych konkursach kompozytorskich tj. m.in. Legnica Cantat, Opus 966, czy Musica Sacra.

Przeczytaj również