Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Stare, dobre- koncert Dagmary i Marka Sławskich z Gdańska

Kobieta śpiewa, mężczyzna gra na gitarze.

14.10.2016, piątek, godz. 18.00 – Stare, dobre- koncert Dagmary i Marka Sławskich

         Dagmara i Marek Sławscy to trójmiejski duet czynnych miłośników turystyki. Poznali się, jakże by inaczej, na studenckim rajdzie w drugiej połowie siedemdziesiątych lat ubiegłego wieku, w czasach dynamicznego rozwoju piosenki turystycznej.

            Na tyle spodobało im się śpiewanie ze sobą i w towarzystwie podobnych im miłośników utworów o górach, lasach, wodach i wędrowcach,że do dzisiaj, zwęszywszy gdzieś ognisko, zasiadają przy nim i muzykują.

            Nie tworzą własnych utworów, lecz kiedy Marek, Tuciem zwany, słuchając nagrań z pierwszych Bazun i podobnych przeglądów, zorientował się, że zasłyszane przy ogniskach interpretacje potrafią znacznie odbiegać od oryginałów, postanowili krzewić te pieśni wśród turystycznej braci możliwie wiernie, choćby z szacunku i wdzięczności dla ich autorów, z których wielu przez te bez mała czterdzieści lat poznali osobiście. Dagmara i Marek wyspecjalizowali się w wykonywaniu mniej znanych, poetyckich utworów,których czasem nawet  po prostu nie ma w śpiewnikach…

            Na program pt. „Stare, dobre” składają się ulubione przez artystów utwory,pierwotnie prezentowane przez takich wykonawców jak: EFEMERYDY, BEZ RYSIA, U OJCA, KWARTET IM. KASI KIESTRZYŃ, RYSZARD MANIAS, BABSZTYL, IWONA PIASTOWSKA.  Szkoda byłoby, gdyby te, kiedyś nagradzane i wyróżniane utwory, poszły  w zapomnienie.

Przeczytaj również