Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Suliga Grzegorz i Przyjaciele

Na zdjęciu mężczyzna w średnim wieku, szczupły, w granatowej koszuli. Stoi na scenie i gra na gitarze akustycznej. W tle logo Światłowni.

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Grzegorz Suliga i Przyjaciele”. W najbliższy piątek 24.10, g. 18.00 w  Światłowni wystąpi Grzegorz Suliga i Przyjaciele: Adam Szarek i  Jerzy Kostrzewa. 

Adam Szarek – w latach 70-tych jako student zaczął jeździć na imprezy ogólnopolskie z gatunku tzw. piosenki turystycznej np. Bazuna, Yapa, Giełda Piosenki w Szklarskiej Porębie. Poznał wtedy Wojtka Bellona, Wacka Juszczyszyna, Elę Adamiak, Jurka Filara, Jacka Cygana, Andrzeja Michorzewskiego, Rudiego Schuberta i wielu innych wspaniałych ludzi. Spróbował ich naśladować – stąd jego piosenki. Większość z nich spopularyzowała w latach 80-tych grupa „Bez Idola” na imprezach ogólnopolskich z gatunku tzw. „krainy łagodności”.

Jerzy Kostrzewa – autor i znakomity wykonawca ballad turystycznych, polski podróżnik, alpinista, instruktor narciarstwa i sternik jachtowy.Zdobywca szczytów takich jak m.in. McKinley, Aconcagua, Kilimandżaro, Elbrus i Puncak Jaya. Zwiedził ponad 60 krajów świata. Podczas podróży wykonywał różne zajęcia, m.in.: pracował w hucie szkła w Berlinie, rozwoził pizzę na Alasce, był ratownikiem górskim w Kanadzie oraz instruktorem jazdy na nartach w Austrii[1].W latach 80. XX wieku odbył wędrówkę po Europie nie posiadając wizy – przekraczał zielone granice. Od 1995 r. prowadzi firmę trekkingową Adventure Expedition Service[2].Laureat nagrody Podróżnik Roku 2001 w kategorii świat, przyznawanej przez magazyn Podróże. Autor książki „Niedostępna Góra Papuasów”,  Był również twórcą wyróżnionej pracy maturalnej o hippisach i ich drodze do wolności. Mieszka w Poznaniu.(WWW.wikipedia.pl)

Przeczytaj również