Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Urodziny Grzechów dwóch

Na zdjęciu dwóch, szczupłych mężczyzn w średnim wieku. Jeden stoi na scenie, drugi przed sceną mówi do mikrofonu.

22.05.2015, piątek, godz. 18.00 – Urodziny Grzechów dwóch- koncert Grzegorza Suligi i Grzegorza Dudzińskiego

22 maja na wspólnym koncercie spotkają się dwaj muzycy nieprofesjonalni: Grzegorz Suliga (ur. 22 maja roku pamiętnego) i Grzegorz Dudziński (ur. 22 maja roku równie pamiętnego). Obaj uwielbiają grać i śpiewać, obaj mają swoich fanów. Na tym nie koniec podobieństw-na koncercie będą (miejmy nadzieję) żony obu Grzechów- Edyty. Będzie poetycko i turystycznie, kontestacyjnie i lirycznie.

Dodatkową atrakcją wieczoru będzie recytacja wierszy Wiktora Okrója z Krakowa. Autor zapowiedział swoją obecność w Światłowni.

Wiktor Okrój – urodzony 18 września 1990 roku w Krakowie. Autor wierszy i tekstów piosenek. Poezję zaczął uprawiać pod wpływem piosenki Tomasza Szweda pt. „Poradnik początkującego kierowcy”, którą usłyszał w programie pierwszym Polskiego Radia w październiku 2006 roku. Uczestnik spotkań Koła Młodych przy Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich w Krakowie prowadzonych przez prof. Bogusława Żurakowskiego. Teksty prezentował podczas swoich spotkań autorskich między innymi w klubie Moliere w Krakowie, w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, a także w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabosłyszących w Krakowie. Od 2011 roku komponuje muzykę. W oparciu o jego teksty i muzykę w 2013 roku został zrealizowany spektakl teatralny pt. „Nie ma jak na wsi” w reżyserii Aleksandry Barczyk.  www.w-okroj.pl

Dudziński – absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz prasowy – karierę zaczynał w Gazecie Wyborczej, pracował też w prasie ogólnopolskiej. Jest laureatem Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich „za wybitne osiągnięcia dziennikarskie” oraz powieści i podręcznika dla dziennikarzy. Przewodniczy Inicjatywie Kulturalnej Bard. Jest przy tym pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” w Bydgoszczy i Festiwalu Widzących Duszą „Muzyka otwiera oczy”, założycielem i prezesem Otwartej Przestrzeni Światłownia – kawiarni artystycznej i pizzerii przy ul. św. Trójcy 15 w Bydgoszczy, gdzie codziennie można posłuchać muzyki bardów, a w każdy piątek uczestniczyć w koncercie na żywo z kręgu „Krainy łagodności”.

Grzegorz Suliga-poniżej fragment tekstu, który znajduje się na stronie Uczelnianego Klubu Turystów „Róża Wiatrów” UKW: „Dawno, dawno temu, w roku pańskim 1979, niejaki Grzegorz Suliga, studentem pierwszego roku bydgoskiej WSP będąc, założył Uczelniany Klub Turystów, który na zawsze odmienił życie wielu ludzi. Jego szeregi tworzyli wędrowni studenci walczący ze złem i przemocą za pomocą gitary i pieśni. A przemocy w latach osiemdziesiątych wiele było i ciemność ogarnęła Krainę Łagodności. Jednakże trwały jeszcze złote lata kultury studenckiej, śpiewem rozbrzmiewał Beanus, a brać studencka nigdy wcześniej i nigdy później tak zjednoczoną i silną nie była.”

Przeczytaj również