Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora
Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym

VIII Festiwal Widzących Duszą „Muzyka otwiera oczy”

Logo Festiwalu Widzących Duszą

Program Festiwalu:
Sobota 13.10.2018, Otwarta Przestrzeń Światłownia
(Bydgoszcz, ul. Św. Trójcy 15)
• godz. 16.00 – rozpoczęcie części konkursowej.
• ok. godz. 19.00 – recital laureata VII edycji Festiwalu Darii Barszczyk
• ok. godz. 20.00 wytypowanie przez jury uczestników Koncertu Laureatów
(kolejność alfabetyczna).
Niedziela 14.10.2018 r., Sala Manru, Opera Nova
(Bydgoszcz, ul. Focha 5)
• godz. 16.00 – Koncert Laureatów
• ok. godz. 17.00 – Koncert Kamili Klimczak z krakowskiej Piwnicy Pod Baranami

Kamila Klimczak – aktorka Teatru Bagatela w Krakowie, artystka legendarnej Piwnicy pod Baranami, z którą niezmiennie koncertuje po Polsce i świecie. Z równym powodzeniem odnajduje się w rolach śpiewanych i komediowych, co dramatycznych, znakomicie czuje się w repertuarze klezmerskim i kabaretowym, ale także lirycznym. Szczególnie ceni sobie pracę z meastro Leopoldem Kozłowskim i Jackiem Cyganem przy koncertach muzyki żydowskiej i nie tylko.piwnicznego spektaklu-recitalu „Rysy na życiorysie” w reż. Romana Dziewońskiego. Zagrała też w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia, a także kilku filmach. Zdobywczyni licznych wyróżnień wokalnych i aktorskich, m.in. I Nagrody na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie oraz Nagród Specjalnych: Ambasady Francuskiej i Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej; Nagrody dla Najlepszej Aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych Setkani/Encounter w Brnie; Nagrody Publiczności za najbardziej elektryzującą rolę żeńską na XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi ; I Nagrody na Przeglądzie Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A.(Ostatni Bastion Obrony Rozumu Artystycznie).
Współpracowała z Grupą Rafała Kmity w spektaklu „Aj waj czyli historie z cynamonem”, a od grudnia 2018 z Kabaretem Moralnego Niepokoju w programie „Maj zaczyna się we wtorek”. Wykonawczyni premierowego hymnu PAKI 2017”

19.10.2018, piątek, godz. 16.00 – Świat według Osieckiej /wstęp wolny/

Spektakl słowno-muzyczny w ramach VIII Festiwalu widzących duszą „Muzyka otwiera oczy”. Piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewają laureaci festiwalu : Daria Barszczyk, Przemysław Cackowski i  Roland Świstek. Utwory  przeplatane będą opowieścią historyk Małgorzaty Jarocińskiej o życiu i twórczości Osieckiej. Przygotowanie spektaklu – Maciej Różycki.

Festiwal dotowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ze środków PFRON.

Przeczytaj również