Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Wieczór autorski Jarosława Jakubowskiego

Okładka książki dla dzieci Jarosława Jakubowskiego "Światło w lesie"

5 grudnia (sobota) o godz. 18 zapraszamy na prezentację dwóch książek Jarosława Jakubowskiego – wyboru wierszy pt. „ŚWIATŁO W LESIE” oraz powieści kryminalnej „RZEKA ZBRODNI”.
Tom „ŚWIATŁO W LESIE” zawiera 54 utwory z lat 1995-2015 i stanowi przekrój dotychczasowej twórczości poetyckiej Jarosława Jakubowskiego. „W jego ostatnich wierszach znów ujawnia się skłonność do wyciszenia, medytacji, czego dowodem jest chociażby świetny utwór tytułowy. Z pewnością sprawi więc autor nieco kłopotu krytykom, ale za to dostarczy sporo emocji czytelnikom. Bo lektura tej poezji nie pozostawia obojętnym. Mnie nie zostawiła” – napisał w posłowiu do książki Szymon Babuchowski.
Powieść „RZEKA ZBRODNI” to mroczna historia, w której przenosimy się do stycznia 1920 roku, kiedy Bydgoszcz z rąk niemieckich przechodzi w ręce polskie. W napiętej atmosferze politycznej dochodzi do straszliwej zbrodni – zamordowana zostaje czteroosobowa rodzina niemieckiego barkarza. To pierwsza poważna sprawa kryminalna komisarza Leona Gajewskiego, młodego bydgoskiego policjanta. Musi zmierzyć się nie tylko ze złem, ale także z własnymi demonami. „Widokówka dla kolekcjonerów czy „miasto złe”? W tej powieści jest jedno i drugie. Bromberg – klein Berlin – ma swoje mroczne sekrety, które niechętnie zdradza, nawet jeśli wytrwale podąża się ulicami o obco brzmiących nazwach. Jakubowski zrobił dla Bydgoszczy to, co Krajewski dla Wrocławia. Wykorzystał kryminał, by wskrzesić miasto, którego już nie ma” – tak powieść „RZEKA ZBRODNI” rekomenduje autorka kryminałów Katarzyna Rygiel. Podczas spotkania będzie możliwość kupna obu książek. Fragmenty przeczyta Mieczysław Franaszek.
Jarosław Jakubowski ur. w 1974 roku w Bydgoszczy. Poeta, prozaik, dramatopisarz, dziennikarz. Studiował budownictwo lądowe na Politechnice Gdańskiej i politologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autor kilku tomów wierszy, między innymi: Pseudo, Ojcostych, Flow i Święta woda oraz tomów prozy Slajdy, Cyryl, dlaczego to zrobiłeś?, Oczy pełne strachu, Rzeka zbrodni oraz wyboru sztuk teatralnych Generał i inne dramaty polityczne. Trzykrotny laureat nagrody Strzała Łuczniczki za najlepszą bydgoską książkę roku (za Pseudo, Slajdy orazGenerał i inne dramaty polityczne). Jako dramaturg debiutował w 2007 roku w Laboratorium Dramatu w Warszawie czytaniem scenicznym sztuki Dom matki. Na polskich scenach odbyły się premiery jego sztuk: Generał, Życie, Koncert na rożek, bęben i violę, Wszyscy święci, Wieczny kwiecień, Człowiek, który nie umiał odejść, Licheń Story, Czerwone Zagłębie. Na podstawie sztuk Zgon w Pałacu Biskupim, Generał i Głową w dół zrealizowane zostały słuchowiska Polskiego Radia. Laureat między innymi Grand Prix festiwalu polskich sztuk współczesnych „Raport” w Gdyni w 2011 roku za sztukę Generał oraz – w 2012 roku – ogólnopolskiego konkursu dramaturgicznego „Metafory Rzeczywistości” w Poznaniu za sztukę Wieczny kwiecień. Ostatnio wydał zbiór opowiadań Oczy pełne strachu. Współpracownik Dwumiesięcznika Literackiego „Topos”. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka w Koronowie.
http://jjakubowski.bloog.pl/

Przeczytaj również