XI Festiwal widzących duszą „Muzyka otwiera oczy” odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 16-17 października 2021. W konkursie wystąpią niewidomi i niedowidzący artyści walczący o nagrody w wysokości 10 tys. zł. W tym roku wykonawcy zmierzą się z piosenkami Kabaretu Starszych Panów.
sobota 16.10.2021, Otwarta Przestrzeń Światłownia (Bydgoszcz, ul. Św. Trójcy 15)- wstęp wolny
godz. 16.00 – rozpoczęcie części konkursowej
1. Katarzyna Zawodnik – Kaziu, zakochaj się, Zimy żal
2. Łukasz Zastępski – W kawiarence „Sułtan”, Na ryby
3. Weronika Stepczyńska – Już czas na sen, Wesoły deszczyk
4. Roland Świstek – Piosenka jest dobra na wszystko, Herbatka
5. Milena Wiśniewska – Dziewica Anastazja, Tango kat
6. Anna Wereszczyńska – Bo we mnie jest seks, O Romeo!
7. Patrycja Malinowska – Stacyjka zdrój, Wesołe jest życie staruszka
8. Bianka Berezowska – W czasie deszczu dzieci się nudzą, Kaziu, zakochaj się
9. Zuzanna Mulec – Portugalczyk Osculati, Zakochałam się w czwartek niechcący
10. Rok Mulec – Gołoledź, Oczy przezroczyste
11. Janusz Kocik – Herbatka, Już kąpiesz się nie dla mnie
12. Sonia Szczepanik – Wesołe jest życie staruszka, Kaziu, zakochaj się
ok. godz. 19.00 – recital laureata X edycji Festiwalu Patrycji Malinowskiej
Patrycja Malinowska – niewidoma artystka z Płocka. Dla Patrycji śpiew jest naturalny jak oddychanie. Występowała dla królowej Belgii i prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, Prezydentowej Armenii, w programie od przedszkola do Opola (Z Wolną Grupa Bukowina w piosence „Sielanka o domu”.), kilkukrotnie w Ciechocinku na Festiwalu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, gdzie w 2009 roku zdobyła nagrodę GRAND PRIX, występowała dla prezydentowej Marii Kaczyńskiej, oraz prezydentowej Anny Komorowskiej i dla zaproszonych żon ambasadorów akredytowanych w Polsce.
Patrycja kocha musical i teatr. W 2010 roku grała w musicalu „Drogi życia”, który zajął 1 miejsce na międzynarodowym festiwalu w San-Remo. W 2013 wzięła udział w programie Must be the Music w duecie „Czarno to widzę” – w którym doszła do finału. Koncertowała również poza granicami krajów Brukseli, Czechach, Słowacji i Chorwacji. Brała również udział w pokazie mody, gdzie wraz z innymi osobami niepełnosprawnymi, została uwieczniona na zdjęciach w kalendarzu. Laureatka wielu festiwali muzycznych.
ok. godz. 20.00 wytypowanie przez jury uczestników Koncertu Laureatów
(kolejność alfabetyczna).
niedziela 17.10.2021, Sala Manru, Opera Nova (Bydgoszcz, ul. Focha 5) – zaproszenia w Światłowni
godz. 16.00 – Koncert Laureatów
ok. godz. 17.00 – „Ada, to nie wypada” – recital Adrianny Biedrzyńskiej
Adrianna Biedrzyńska – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna oraz piosenkarka. Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 50 i VI LO w Bydgoszczy (1980) oraz Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi (1984). Jako dziecko uczyła się gry na skrzypcach, nie została jednak – wbrew planom – skrzypaczką. Zagrała w wielu filmach, serialach telewizyjnych i przedstawieniach teatralnych. Współpracowała z kabaretem TEy, Pawłem Dłużewskim, działała też w Babskim Kabarecie. Koncertuje nie tylko w Polsce, ale również w USA, Kanadzie i Australii.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca” i Miasta Bydgoszcz ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.