Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Bydgoska Przestrzeń Bluesa – Doktor Blues

KONCERT INAUGURACYJNY. WYSTĄPI ZESPÓŁ DOKTOR BLUES:
Jacek Herzberg – gitara akustyczna, gitara rezofoniczna, harmonijka, kazoo, śpiew
Waldek Knade – altówka
Paweł Tomaszewski – ukulele basowe
Jarosław Kożbiał – cajon, instrumenty perkusyjne

BYDGOSKA PRZESTRZEŃ BLUESA to cykl wydarzeń przywracających zainteresowanym bydgoszczanom kontakt z żywą muzyką bluesową. PRZESTRZEŃ będzie też miejscem spotkań muzyków – wykonawców tego gatunku w różnych konfiguracjach, otwartych na swobodną wymianę doświadczeń. Tego rodzaju zamierzenia wymagają wyjątkowego miejsca. Kawiarnia artystyczna „Światłownia” jest właśnie takim miejscem: otwartym, łamiącym stereotypy, łączącym, przyjaznym, gdzie znika dystans między artystami i odbiorcami, łatwo buduje się wspólnota miłośników muzyki.
Gospodarzem koncertu inauguracyjnego będzie bydgoska formacja DOKTOR BLUES.
Historia zespołu rozpoczęła się latem 2005 roku, kiedy to kilku bydgoskich muzyków znających się z różnych projektów muzycznych postanowiło połączyć swoje artystyczne szlaki pod wspólną nazwą DOKTOR BLUES.
W muzyce Doktora Bluesa usłyszeć można kilka pokrewnych gatunków: blues, folk, bluegrass, jazz tradycyjny. Nawiązanie – między innymi poprzez akustyczne brzmienie i instrumentarium – do korzeni tych gatunków nie oznacza wcale muzycznego skansenu. Dzięki oryginalnym aranżacjom i współczesnym środkom wyrazu muzyczna propozycja Doktora Bluesa jest interesująca dla szerokiego grona odbiorców. Używając zróżnicowanych środków wyrazu, grupa udowadnia, jak bardzo plastycznym i wdzięcznym w interpretacji tworzywem jest blues. W wykonaniu Doktora Bluesa jest on nie tylko pieśnią smutku, ale także wesołą i żywą muzyką taneczną. Na dorobek estradowy grupy składają się zarówno występy na bluesowych festiwalach (m.in. Rawa Blues Festival, Suwałki Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Przeworsk Blues Festiwal, Spring Blues Night Ciechanów, Blues&Folk Festival Bydgoszcz, Festiwal Bluesowy w Białej Podlaskiej, Toruń Blues Meeting, Śląska Jesień Bluesowa, Bydgoszcz-Toruń Harmonica Bridge), jak również liczne koncerty w klubach w całej Polsce i poza granicami (Niemcy, Litwa). Oryginalność stylistyczna poparta profesjonalizmem i doświadczeniem estradowym muzyków stanowi wizytówkę Doktora Bluesa i jest jednocześnie gwarancją udanych, pozostających na długo w pamięci koncertów.
Mamy nadzieję, że sukces imprezy otwierającej wpłynie na wykreowanie wyjątkowego cyklu imprez i spowoduje wpisanie BYDGOSKIEJ PRZESTRZENI BLUESA w kalendarz artystycznych wydarzeń Bydgoszczy.
Projekt finansowany ze środków Miasta Bydgoszczy w ramach programu stypendialnego.

Wstęp – cegiełka – 10zł, niepełnosprawni, emeryci, młodzież – 8 zł.

Przeczytaj również