Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Henryk Jaskulski

Na zdjęciu mężczyzna w średnim wieku, w okularach, na scenie, gra na gitarze i śpiewa. W tle logo Światłowni.

Chciałoby się rzec, że dziś takich postaci już nie ma. Stąd, jeśli jeszcze istnieją – warto cieszyć się ich obecnością. Heniek Jaskulski to z wykształcenia umysł ścisły, jednak w głębi duszy jest pełnym ciepła i dobroci romantykiem. Przed laty gościł w Światłowni wielokrotnie, stąd niektórzy być może pamiętają o jego fascynacji unikalnym pięknem i historią Bieszczad. To jednak nie wszystko. Przygotowywanymi kolejnymi programami dawał wyraz swemu zauroczeniu twórczością Jana Krzysztofa Kelusa, Wiesławy Kwinto-Koczan, Jaromira Nohavicy i Jacka Kaczmarskiego. Nie brak w jego dorobku tematyki turystycznej (od niepamiętnych czasów bywa na przeglądzie piosenki w Szklarskiej Porębie), czy wręcz szantowej – wszak wywodzi się z nadmorskich Gryfic. Sam również komponuje. Opracowuje muzycznie teksty znanych twórców, a zdarza się że sięga po twórczość wcześniej zupełnie nieznaną.
Najbliższe spotkanie będzie swego rodzaju retrospekcją. Ze swego bogatego dorobku Heniek postanowił wybrać te piosenki, które mają dla niego szczególne znaczenie. Niektóre są lekkie, inne poważne – niosące w sobie głęboki przekaz. Warto wsłuchać się w te teksty i pozwolić sobie na chwilę refleksji. Mimo upływu lat są wciąż aktualne – także i dla nas.
W piątek 10 maja o godz. 18.00 Heniek Jaskulski ponownie zagości w Światłowni. Będzie to wieczór pełen wzruszeń, może przyczynek do refleksji, a z całą pewnością spotkanie w gronie dobrych znajomych przy dźwiękach niebanalnej muzyki i wartościowych tekstach.

Przypomnijmy wybrane fragmenty wcześniejszych koncertów Heńka Jaskulskiego.
• Biesy Czady https://youtu.be/OJpk2F18PlQ?si=XKslX4X-PCBXCl_u
• Dworzec https://youtu.be/Gz7XbWfEP1M?si=cbjCwh2z2wue70Mn
• W świecie Nohavicy https://youtu.be/MOIOBvzXdPI?si=8LQ7vEfrKdngWdnz
• Natchnieni Bieszczadem https://youtu.be/8KJKM6Y2fVs?si=F3dhXqxAmqkbmNXl

Cegiełka na Fundację Światłownia w cenie 25 zł https://bilety.io/Ck1hG i w Światłowni.

„Partnerem wydarzenia jest Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO”

Przeczytaj również