Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Kabaret „Galimatias”

Na zdjęciu 6 kobiet i 3 mężczyzn w sędziwym wieku,odświętnie ubranych.

Zapraszamy w niedzielę 15 lutego o 18. do Światłowni na występ bydgoskiego zespołu kabaretowo-teatralnego „GALIMATIAS”. Wstęp wolny.
Zespół powstał w listopadzie 2012 roku na Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy UKW w Bydgoszczy i od początku pracuje pod kierunkiem Anny Jarocińskiej-Wilk, która pisze scenariusze i reżyseruje spektakle. Do końca 2014 roku odbyło się siedem premier. Spektakle mają głównie charakter kabaretowo-satyryczny. Tytuły spektakli do tej pory wystawianych to: ”Wesoły uniwerek”, ”Kobieta jako problem, a problemy z kobietą”,” Wesołe jest życie staruszka”, „Jesień idzie przez życie’, „ W co się bawić”, ”Miłość niejedno ma imię” oraz „Samo życie”. W scenariuszach wykorzystuję teksty znanych polskich satyryków m.in.Mariana Załuckiego, Jerzego Wittlina, Andrzeja Rumiana, Tadeusza Prutkowskiego, Wojciecha Młynarskiego, Stefanii Grodzieńskiej, Jacka Fedorowicza, Andrzeja Zaorskiego czy Jeremiego Przybory. Zespół prezentował się szerszej publiczności w plenerze na Wyspie Młyńskiej w ramach festiwalu organizacji pozarządowych, w Pałac Ostromecko. w 2014 roku wzięliśmy udział w Wojewódzkim Przeglądzie „ARS-2014” w Świeciu, zdobywając aplauz publiczności. Cieszymy się ,że w „jesieni życia” udaje się nam realizować nasze marzenia. Ważne jest, że niesiemy ludziom radość, że śmieją się z nas i z nami. Jest to zwykle wspólna zabawa bo widzowie czynnie uczestniczą w naszych spektaklach, które są dla każdego odbiorcy. Występujemy w domach kultury . Dajemy też choć na chwilę pocieszenie i radość osobom chorym, pokazując nasze spektakle w placówkach leczniczych. W skład zespołu od początku istnienia wchodzą: Anna Gaczek, Małgorzata Jarocińska, Anna Jarocińska-Wilk, Barbara i Tadeusz Kochańscy, Bożena Lewandowska, Maciej Banasiak, Jerzy Witczak oraz jako pomoc techniczna Andrzej Bohatyrewicz. Gościnnie nas wspiera Anna Pawlikowska.
 

Przeczytaj również