Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Koncert mikołajkowy Piotra Pieńkowskiego

Dwóch mężczyzn w średnim wieku, jeden gra na giotarze, drugi gra na gitarze i śpiewa

PIOTR PIEŃKOWSKI

Urodził się, mieszka i pracuje w Bydgoszczy. W czasach studenckich, czyli wiele, wiele lat temu, brał udział w festiwalach i przeglądach poezji śpiewanej, zdobywając sporo cennych nagród, później jednak zawiesił działalność na ponad dwie dekady. Do muzykowania wrócił za namową wielu dobrych dusz i tak w roku 2011 wystąpił na Bazunie, gdzie zdobył od razu 4 nagrody (w tym publiczności), a miesiąc później podbił Giełdę Piosenki w Szklarskiej Porębie, gdzie także przyznano mu 4 nagrody (w tym tę prestiżową im. Wojtka Bellona).

Jego piosenki są najczęściej lirycznymi opowieściami o ludzkich losach, w których każdy z łatwością może się odnaleźć, nie brakuje jednak także utworów zabawnych czy wręcz kabaretowych.

Obecnie gra w akompaniamencie Wojtka Lachowskego (gitara, aranże), a także Anny Maćkowiak (chórki).

Wstęp-cegiełka na Światłownię – 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci-8 zł.

Przeczytaj również