Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Koncert najpiękniejszych ballad rosyjskich-duet „Ponad Chmurami”

Plakat z napisami: Utwory Cohena,Okudżawy,Biczewskiej oraz własne w wykonaniu zespołu Ponad Chmurami. 28.10.2016, g.18. Światłownia.

Koncert najpiękniejszych ballad Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej,Leonarda Cohena oraz własnych kompozycji duetu „Ponad Chmurami” -Katarzyna Jarzynowska i Nikodem T. Jacuk.  Jesteśmy zespołem wykonującym poezję śpiewaną. Od początku działalności występujemy w duecie, a od niedawna często także z towarzyszeniem skrzypka. Poezja śpiewana jest gatunkiem, który połączył nas oboje i zapasjonował tak, że sami postanowiliśmy spróbować swoich sił i zmierzyć się z twórczością poetycką oprawioną akustycznym brzmieniem. W naszym repertuarze można zauważyć zarówno popularne wśród gatunku utwory, jak również nasze własne aranżacje poetów polskich czy zagranicznych. Bardzo zainspirowała nas twórczość Silvy Kaputikyan, ormiańskiej poetki, w wierszach której motyw przewodni stanowi miłość. Tak też jest w naszym duecie. Polscy artyści, którzy stanowią nasz fundament to głównie Marek Grechuta, czy Stare Dobre Małżeństwo. Bardzo istotna jest dla nas także muzyka Leonarda Cohena oraz Bułata Okudżawy. Można powiedzieć, że to od wspólnego słuchania płyt tych artystów wszystko się zaczęło. Początkowe pogrywanie i podśpiewywanie w czterech ścianach pokoju, stało się niewystarczające. Chcieliśmy wyjść z naszymi własnymi projektami do publiczności. Teraz udaje się nam spełniać największe nasze marzenie robiąc coś co kochamy- grając i śpiewając poezję.Poza występami na terenie całej Polski mamy na swoim koncie także wydaną płytę CD oraz sukcesy w wielu międzynarodowych konkursach.

„Kasiu, pięknie śpiewasz… Jesteście wspaniali, zupełnie inni od wszystkich wykonawców, jakich znam…” – Olga Okudżawa (żona Bułata Okudżawy)

Przeczytaj również