Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Koncert pianistyczny

Na zdjęciu szczupły mężczyzna gra na pianinie cyfrowym.

3.04.2015, piątek, godz. 18.00- koncert pianistyczny”Klasyka i nie tylko” w wykonaniu Marka Andraszewskiego. Wstęp wolny.

Marek Andraszewski -klarnecista, pianista, wokalista i nauczyciel. Studiował w Konserwatorium w Pradze i w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu w klasie klarnetu. Dwukrotnie laureat Konkursu Młodego Muzyka w Szczecinku Instrumentów Dętych i Akordeonów oraz laureat II nagrody trzyetapowego Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznych niewidomych instrumentalistów i wokalistów w Pradze. W latach siedemdziesiątych jeszcze studiując koncertował jako klarnecista-solista wykonując muzykę klasyczną reprezentując Poznańskie Towarzystwo Wieniawskiego i jako członek i współlider poznańskiego zespołu jazzowego, reprezentując m.in. Wrocławski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. W roku 1980 przeprowadził się do Bydgoszczy, gdzie podjął pracę pedagogiczną z niewidomymi. Największe osiągnięcie w tej dziedzinie w tym okresie, to zdobycie II miejsca jego zespołu instrumentalnego na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Niewidomych w Berlinie. Obecnie wykonuje solo na fortepianie w bydgoskich restauracjach standardy muzyki filmowej, rozrywkowej i swingowej.

Przeczytaj również