Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

koncert zespołu Lord JiM poświęcony Przemysławowi Gintrowskiemu

Na zdjęciu dwóch młodych mężczyzn siedzą na scenie, grają na gitarze i śpiewają. W tle ściana z boazerii.

23.10.2015, piątek, godz. 18.00- koncert zespołu Lord JiM poświęcony Przemysławowi Gintrowskiemu

Przemysław Gintrowski-muzyk, kompozytor, bard. Przed laty wraz z Jackiem Kaczmarskim i Zbigniewem Łapińskim współtworzył trio, którego dorobek na stałe wpisał się w historię polskiej piosenki literackiej. Tymi piosenkami żyją wciąż nowe, młode pokolenia, które ze szczerą chęcią i zainteresowaniem coraz częściej sięgają do tekstów Zbigniewa Herberta, Jacka Kaczmarskiego czy też wielu innych znakomitych poetów.

Przemysław Gintrowski zmarł 20 października 2012 r. Dokładnie tego samego dnia ruszyła po raz pierwszy bydgoska Światłownia. Co roku organizujemy koncert przypominający twórczość tego wielkiego barda, ponieważ w jakiś sposób czujemy się do tego zobowiązani.

Duet Lord JiM powstał z pasji do poezji Jacka Kaczmarskiego. Nazwa jest połączeniem inicjałów wykonawców: Jacka i Marka, a zarazem odwołaniem do romantyzmu, obecnego w twórczości barda. W swoich aranżacjach Lord JiM pragnie oddać surowość, prostotę i siłę poezji nie tylko Jacka Kaczmarskiego, ale także Włodzimierza Wysockiego czy Bułata Okudżawy. Koncert duetu Lord JiM dostarcza nie tylko wrażeń artystycznych; stanowi również podróż w czasie do złotych lat polskiej poezji śpiewanej. Na IX Festiwalu piosenek Jacka Kaczmarskiego „Żródło wciąż bije” występujący samotnie Jacek zdobył III nagrodę w kategorii solistów.

Przeczytaj również