Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Krzysztof Jurkiewicz i Jarosław Medyński

dwóch męzczyzn w srednim wieku na scenie

Krzysztof Jurkiel Jurkiewicz- autor, kompozytor, gitarzysta, mandolinista i wokalista w zespołach Słodki Całus od Buby i Formacja, wcześniej związany z grupami Packet, Smugglers i Szela. Występuje na scenach piosenki turystycznej, folku i piosenki poetyckiej od końca lat osiemdziesiątych XX w. Ma na swoim koncie wiele nagród za piosenki i za teksty, często jest zapraszany do jury konkursów poetyckich lub festiwali. Od kilku lat jest przewodniczącym jury festiwalu YAPA.
W marcu 2021, nakładem Fundacji Hals, wydał pierwszą solową płytę- Krzysztof Jurkiewicz LISTOPAD- zawierającą przede wszystkim jego autorskie utwory.
W trakcie występu usłyszymy głównie utwory z płyty LISTOPAD, nie zabraknie jednak piosenek z repertuaru Słodkiego Całusa od Buby.

Jarosław Medyk Medyński- od końca lat osiemdziesiątych XX w. członek zespołu Słodki Całus od Buby, w którym gra na harmonijkach ustnych i czasem spontanicznie podśpiewuje. Specyficzny styl gry i niekonwencjonalne frazowanie stanowią niepodrabialny muzyczny podpis Medyka, budujący charakter płyt i koncertów SCoB.
Na płycie LISTOPAD harmonijki Medyka- obok gitar i wokalu Jurkiela- stanowią najbardziej rozpoznawalny składnik brzmienia niemal wszystkich utworów.

https://www.youtube.com/watch?v=fWhoJroFZVc

Przeczytaj również