Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

MAŁGORZATA GILEWSKA(LIPIŃSKA)

Na zdjęciu kobieta w średnim wieku, stoi, śpiewa do mikropfonu. Obok mężczyzna, siedzi, gra na gitarze. Stoją na scenie.

Małgorzata Gilewska(Lipińska) jest autorką tekstów i muzyki wielu ballad. Jako laureatka Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w roku 1990 zasłynęła tym, że nawet nie odebrała nagrody (wycieczki po Dnieprze). Sama przyznaje, że nagrody i wyróżnienia mają dla niej znaczenie drugorzędne, najważniejsze jest to, aby wyśpiewać, co jej w duszy gra. Mimo to nagród i wyróżnień Małgorzata Gilewska(Lipińska), jako solistka oraz jako liderka grupy “Bez Próby”, zdobyła bardzo wiele (wygrane “Bakcynalia”, “Yapy”, “Bazuny”, przeglądy w Szklarskiej Porębie itd.).Artystka bardzo wiele słyszała o Światłowni i cieszy się, że w piątek będzie mogła tu zagrać i zaśpiewać. Towarzyszyć jej będzie Grzegorz Bielawski z grupy „Bez Idola”. Piątek 18 lipca. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Przeczytaj również