Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Milena Wiśniewska

Młoda kobieta w okularach gra na pianinie

Milena Wiśniewska ma za sobą kilkunastoletnią edukację muzyczną. Ukończyła szkoły muzyczne I i II stopnia, gdzie zyskała umiejętności gry na fortepianie i organach. Jest absolwentką studiów z zakresu teorii muzyki w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Z wielką przyjemnością przekazuje swoją wiedzę i miłość do muzyki, zwłaszcza tym, którzy nie zaprzyjaźnili się dotychczas z tą fascynującą dziedziną sztuki. Od tego roku ma ku temu okazję, pracując jako nauczycielka muzyki w szkole podstawowej, poza tym kilkukrotnie opowiadała o tajnikach muzycznej historii słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w swoim rodzinnym Malborku.
Wszystkie etapy muzycznego kształcenia dały jej szereg doświadczeń, którymi pragnie dzielić się z innymi osobami niewidomymi, chcącymi rozwijać się w podobnym
kierunku oraz z nauczycielami, poszukującymi informacji o edukacji muzycznej uczniów z dysfunkcją wzroku. Jest autorką publikacji, poświęconych tej problematyce.
Choć szczególne miejsce w jej sercu zajmuje muzyka sprzed kilku stuleci, zwłaszcza pochodząca z epoki baroku, w jej odtwarzaczu często pojawia się również dobry rock, pop, muzyka alternatywna czy twórczość z pod znaku tak zwanej piosenki literackiej. W tym ostatnim nurcie czuje się najlepiej jako wokalistka, zdarza się jej prezentować na scenie swoje interpretacje z własnym akompaniamentem. Muzyka to nie jedyny obszar jej zainteresowań. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania dostępnością na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, chciałaby bowiem działać na rzecz niwelowania barier, z którymi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami. Właśnie dlatego chętnie przybliża osobom widzącym specyfikę funkcjonowania bez wzroku. Do jej pasji zaliczają się również media. Od kilku lat w radiu internetowym współprowadzi audycję, poświęconą tej właśnie tematyce.
https://www.youtube.com/watch?v=Mg4PzWHzfyI
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Przeczytaj również