Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

MUZYKA SYRYJSKA

Na zdjęciu młody mężczyzna o ciemnej karnacji gar na gitarze. Napisy: MounirGhosn, 23 maja, g.18. Światłownia, ul. Św. Trójcy 15. Wstęp wolny.

Muzyka syryjska w Światłowni, 23 maja, g. 18. Wstęp wolny. Zapraszamy

Mounir Ghosn jest syryjskim muzykiem, kompozytorem oraz wykonawcą. Znany w Egipcie i Syrii ze swojego klasycznego, tradycjonalnego stylu i niezwykłego grania na arabskiej lutni (oud).
Mounir występował w Syrii od dziecka, a w 1999 roku rozpoczął karierę w Kairze w Egipcie, gdzie grał w restauracjach, klubach oraz w telewizji. Nagrał tam również swoje cd i komponował dla wielu gwiazd arabskiej muzyki. Podróżował po wielu krajach arabskich, występował w Maroko, Jordanie, Tunezji, Libanie itp. Spędził też rok w Moskwie zaproszony jako piosenkarz. Jego kompozycje są o tematyce pokojowej, gdyż jest to najbliższe jemu sercu. Brał udział w koncercie poświęconym pokojowi w Palestynie w Damaszku w 2011 r , który poprowadził jako główny artysta i dla którego wyreżyserował chór dziecięcy. Mounir kontynuuje swoją pracę z egipskimi poetami rozsyłając swoją pokojową wiadomość przez sztukę, jak również wykonuje klasyczną muzykę arabską oraz rozrywkową.
https://www.youtube.com/
watch?v=8VWXngHeMUY
https://www.youtube.com/
watch?v=VQI9UwBqXpU
facebook : https://www.facebook.com/mounirghosn

Przeczytaj również