Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

NAD PORAMI ROKU

Logo zespołu Nad porami roku: kształt gitary , na strunach napis: Nad Porami roku, nad napisem zarys gór. Tło granatowe.

Nad Porami Roku, to grupa wywodząca się ze szczecińskiego środowiska muzycznego powstała w 2008 roku, wykonująca poezję śpiewaną w akustycznej, nowoczesnej, niepowtarzalnej formie i brzmieniu. Laureaci festiwalu YAPA 2012 – I miejsce, Nagroda Publiczności, Nagroda Magazynu Piosenki Studenckiej „Mikroklimat” Polskiego Radia Rzeszów oraz Nagroda Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej YAPA 2012, Łódź. Nad Porami Roku czynnie występuje na festiwalach szeroko pojętego nurtu piosenki poetyckiej i turystycznej, w różnych konfiguracjach instrumentalnych i wokalnych, w zespołowym współbrzmieniu, jak również w koncertach granych solo przez lidera i założyciela zespołu Wojtka Leśniaka – muzyka, gitarzysty, wokalisty, kompozytora i aranżera. Od 2008 roku gościnnie występuje na Litwie w ramach International Bards' Music Festival „This is Me”.W repertuarze Nad Porami Roku, znajdują się autorskie utwory, do których inspiracje zaczerpnięte są z wielu kierunków muzycznych, począwszy od jazzu poprzez muzykę klasyczną i celtycką, a skończywszy na poezji śpiewanej z kręgu Krainy Łagodności.
Wojtek Leśniak muzykę sprawnie łączy z liryczną twórczością Zbigniewa Herberta i Czesława Miłosza. Od roku 2011 wykonuje także utwory inspirowane wierszami toruńskiej poetki Wiesławy Kwinto-Koczan (WUKA). Owocem tej współpracy są piosenki „Okna”, „Przytul mnie” i „Anielskie Posłanie”, które zostały umieszczone na płycie „W górach jest wszystko co kocham cz. VIII – Góry i Ludzie” wydanej w 2012 roku. W 2014 roku wydał swoją autorską płytę zatytułowaną „Przytul mnie”, która spotkała się z przychylnym przyjęciem publiczności i krytyków.
Muzycy zespołu:
Łukasz Leśniak – gitara akustyczna, wokal.
Wojtek Leśniak – gitara akustyczna, wokal.
Zapraszamy. 23 stycznia 2015, g. 18. Wstęp wolny

Przeczytaj również

Na pozór wszystko gra…

Obecnie zaczęły funkcjonować całkiem przyzwoite przepisy dotyczące dostępności dla osób niewidomych. Niewidomym sprzyjają instytucje samorządowe i rządowe. Mogą oni bez problemów odwiedzać każdą stronę internetową. Tyle teoria. W praktyce niewiele […]