Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

NAD PORAMI ROKU

Logo zespołu Nad porami roku: kształt gitary , na strunach napis: Nad Porami roku, nad napisem zarys gór. Tło granatowe.

Nad Porami Roku, to grupa wywodząca się ze szczecińskiego środowiska muzycznego powstała w 2008 roku, wykonująca poezję śpiewaną w akustycznej, nowoczesnej, niepowtarzalnej formie i brzmieniu. Laureaci festiwalu YAPA 2012 – I miejsce, Nagroda Publiczności, Nagroda Magazynu Piosenki Studenckiej „Mikroklimat” Polskiego Radia Rzeszów oraz Nagroda Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej YAPA 2012, Łódź. Nad Porami Roku czynnie występuje na festiwalach szeroko pojętego nurtu piosenki poetyckiej i turystycznej, w różnych konfiguracjach instrumentalnych i wokalnych, w zespołowym współbrzmieniu, jak również w koncertach granych solo przez lidera i założyciela zespołu Wojtka Leśniaka – muzyka, gitarzysty, wokalisty, kompozytora i aranżera. Od 2008 roku gościnnie występuje na Litwie w ramach International Bards’ Music Festival „This is Me”.W repertuarze Nad Porami Roku, znajdują się autorskie utwory, do których inspiracje zaczerpnięte są z wielu kierunków muzycznych, począwszy od jazzu poprzez muzykę klasyczną i celtycką, a skończywszy na poezji śpiewanej z kręgu Krainy Łagodności.
Wojtek Leśniak muzykę sprawnie łączy z liryczną twórczością Zbigniewa Herberta i Czesława Miłosza. Od roku 2011 wykonuje także utwory inspirowane wierszami toruńskiej poetki Wiesławy Kwinto-Koczan (WUKA). Owocem tej współpracy są piosenki „Okna”, „Przytul mnie” i „Anielskie Posłanie”, które zostały umieszczone na płycie „W górach jest wszystko co kocham cz. VIII – Góry i Ludzie” wydanej w 2012 roku. W 2014 roku wydał swoją autorską płytę zatytułowaną „Przytul mnie”, która spotkała się z przychylnym przyjęciem publiczności i krytyków.
Muzycy zespołu:
Łukasz Leśniak – gitara akustyczna, wokal.
Wojtek Leśniak – gitara akustyczna, wokal.
Zapraszamy. 23 stycznia 2015, g. 18. Wstęp wolny

Przeczytaj również