Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

PAWEŁ CZEKALSKI&MARCEPAN DZIERZGOWSKI

13.06.2013 (czwartek) g. 18.00 koncert Pawła Czekalskiego & Marcepana Dzierzgowskiego

PAWEŁ CZEKALSKI – pochodzący z Sosnowca bard, pieśniarz, poeta, autor tekstów i muzyki, pisarz, z wykształcenia geograf. Założyciel popularnego blogu NIEMANIE.PL.Wiele lat mieszkał na Podkarpaciu, w Grabówce koło Sanoka. Obecnie tworzy nowe miejsce pod Jordanowem. Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali, min. : Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej w Warszawie, Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, Przegląd Piosenki Turystycznej „Bazuna” w Sopocie i innych.

Współpracuje z PTTK w Sosnowcu, nakładem którego ukazał się tomik jego tekstów pt. „Piosenki” oraz zbiór opowiadań pt. „Miasto”.

Na swoim koncie ma 4 autorskie płyty, najnowsza ukazała się w czerwcu pod tytułem „Świadomość”

Współpracuje z wieloma muzykami z Polski i Holandii.

Obecnie występuje w duecie z gitarzystą Marcepanem Dzierzgowskim ( Orkiestra pw.św. Mikołaja, Za Zakrętem, Marcepan Marecki ) z Sieradza, mieszkającym w Nisku.

Koncerty Pawła przepełnione są poszukiwaniem przestrzeni i wolności, jak i zwróceniem uwagi na to, jak w naszym życiu ważna jest natura, a nie świat materialny. Usłyszymy na nich także, jego autorskie wersje poezji Juliana Tuwima oraz Jacka Kleyffa.

Przeczytaj również