Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

PAWEŁ CZEKALSKI&MARCEPAN DZIERZGOWSKI

13.06.2013 (czwartek) g. 18.00 koncert Pawła Czekalskiego & Marcepana Dzierzgowskiego

PAWEŁ CZEKALSKI – pochodzący z Sosnowca bard, pieśniarz, poeta, autor tekstów i muzyki, pisarz, z wykształcenia geograf. Założyciel popularnego blogu NIEMANIE.PL.Wiele lat mieszkał na Podkarpaciu, w Grabówce koło Sanoka. Obecnie tworzy nowe miejsce pod Jordanowem. Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali, min. : Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej w Warszawie, Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, Przegląd Piosenki Turystycznej „Bazuna” w Sopocie i innych.

Współpracuje z PTTK w Sosnowcu, nakładem którego ukazał się tomik jego tekstów pt. „Piosenki” oraz zbiór opowiadań pt. „Miasto”.

Na swoim koncie ma 4 autorskie płyty, najnowsza ukazała się w czerwcu pod tytułem „Świadomość”

Współpracuje z wieloma muzykami z Polski i Holandii.

Obecnie występuje w duecie z gitarzystą Marcepanem Dzierzgowskim ( Orkiestra pw.św. Mikołaja, Za Zakrętem, Marcepan Marecki ) z Sieradza, mieszkającym w Nisku.

Koncerty Pawła przepełnione są poszukiwaniem przestrzeni i wolności, jak i zwróceniem uwagi na to, jak w naszym życiu ważna jest natura, a nie świat materialny. Usłyszymy na nich także, jego autorskie wersje poezji Juliana Tuwima oraz Jacka Kleyffa.

Przeczytaj również

Na pozór wszystko gra…

Obecnie zaczęły funkcjonować całkiem przyzwoite przepisy dotyczące dostępności dla osób niewidomych. Niewidomym sprzyjają instytucje samorządowe i rządowe. Mogą oni bez problemów odwiedzać każdą stronę internetową. Tyle teoria. W praktyce niewiele […]