Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

„Piosenki, które lubimy”- koncert Adama Szarka i Marka Folty

Na zdjęciu mężczyzna w średnim wieku, zdjęcie z lewego profilu.

W przerwie świątecznej zapraszamy na wyjątkowy koncert, wyjątkowo w sobotę 27.12.2014 g. 18.00 (Światłownia, ul. św. Trójcy 15) pn. „Piosenki, które lubimy”. Wystąpi dwóch naszych rodzimych bardów, czyli Adam Szarek i Marek Folta. Będzie kolędowo, turystycznie, poetycko i folkowo. Wstęp wolny.

Adam Szarek – w latach 70-tych jako student zaczął jeździć na imprezy ogólnopolskie z gatunku tzw. piosenki turystycznej np. Bazuna, Yapa, Giełda Piosenki w Szklarskiej Porębie. Poznał wtedy Wojtka Bellona, Wacka Juszczyszyna, Elę Adamiak, Jurka Filara, Jacka Cygana, Andrzeja Michorzewskiego, Rudiego Schuberta i wielu innych wspaniałych ludzi. Spróbował ich naśladować – stąd jego piosenki. Większość z nich spopularyzowała w latach 80-tych grupa „Bez Idola” na imprezach ogólnopolskich z gatunku tzw. „krainy łagodności”.

Marek Folta- gitarzysta, wokalista i autor wielu piosenek, znany z grupy Labirynty. W tym roku Marek Folta obchodzi 50- lecie pracy twórczej. Napisał takie hity, jak np. „Do dna”. Jest współtwórcą i twórcą piosenek laureatek Bazuny. Razem z Adamem Szarkiem współtworzyli grupę „Na wariackich papierach”, która w piosence turystycznej wygrała wszystko co było do wygrania, łącznie z tytułem RAJDOWEJ PIOSENKI ROKU.

Przeczytaj również