Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Standardy jazzowe

Na zdjęciu młody mężczyzna gra na pianinie cyfrowym, obok stoi młoda kobieta w okularach z mikrofonem w dłoni.

W piątek 4 lipca o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie ze standardami jazzowymi oraz muzyką polską w autorskim opracowaniu. Utwory zabrzmią w interpretacji absolwentów bydgoskiej Akademii Muzycznej – Barbary Filipowskiej oraz Łukasza Urbaniaka. Światłownia(ul. św. Trójcy 15). Wstęp wolny.

Barbara Filipowska lubi muzykę przyjemną w słuchaniu i wierzy głęboko, że taką pisze. Gdy nie zajmuje się graniem, śpiewem lub prowadzeniem zespołu w Kościele Baptystów, czyta książki, głównie SF i fantasy. Występowała w Sali Kongresowej z Czesławem Majewskim, w Operze Nova i Filharmonii Pomorskiej z Orkiestrą Zbigniewa Górnego. Najbardziej jednak ceni sobie współpracę z innymi teoretykami i kompozytorami Koła Artystyczno-Naukowego Studentów Wydziału Kompozycji, Teorii Muzyki i Reżyserii Dźwięku w ramach koncertów kompozytorskich w BWA, podczas których wykonała kilka kompozycji.

Łukasz Urbaniak kompozytor, teoretyk muzyki i pianista. Na co dzień uczy improwizacji oraz gry na fortepianie w założonym przez siebie Studium Muzycznym. Jest także pianistą-korepetytorem baletu działającego  przy Opera Nova. Swoją twórczość kompozytorską koncentruje wokół muzyki chóralnej inspirowanej sferą sacrum. Jego utwory były prezentowane przez znakomitych wykonawców zarówno w Polsce, jak i  poza jej granicami, m.in. w Danii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, we Włoszech. Wiele spośród jego kompozycji doceniono na krajowych oraz międzynarodowych konkursach kompozytorskich tj. m.in. Legnica Cantat, Opus 966, czy Musica Sacra.

Przeczytaj również

Na pozór wszystko gra…

Obecnie zaczęły funkcjonować całkiem przyzwoite przepisy dotyczące dostępności dla osób niewidomych. Niewidomym sprzyjają instytucje samorządowe i rządowe. Mogą oni bez problemów odwiedzać każdą stronę internetową. Tyle teoria. W praktyce niewiele […]