Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Tomek Olesiński w Bygdoszczy

Mężczyzna w średnim wieku, śpiewa.

Tomek Olesiński

W ubiegłym roku wydał swoją pierwszą, autorską płytę „Wszystko się zmienia”.
Płyta, jak mówi jej Autor, czekała ponad trzydzieści lat na ten niemal wiekopomny moment.

Jest bardem. Śpiewa o sobie, swoich marzeniach, lękach, o samotności, o łzach szczęścia, o kobietach swego życia. Nie da się opowiedzieć słowami Jego piosenek. Warto posłuchać (najlepiej na żywo) charakterystycznego głosu. Wyruszyć razem z nim do przydrożnego baru, gdzie „gdy nie ma bliskich ludzi, wódki smak dziwnie kojarzy się z miłością”, zapatrzeć się w rozchwiany nieboskłon, z którego można „odczytać swoje życie i swój świat”, albo iść „przez miasto, które śpi po ciężkim dniu” i wspólnie z Nim zamyślić się bo „wszystko się zmienia, by podobno było lepiej, lecz czy na pewno dobrą drogą biegnie świat”.

O Tomku można by pisać dużo nie tylko na tematy muzyczne, ale również o fotografii i o danielkowej Chałupie Chemików- miłościach jego życia. Zapraszam na wspólne granie, śpiewanie a także ciekawą rozmowę po, jeśli ktoś będzie miał chęć.

Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł.

Przeczytaj również