Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

VIII Festiwal Widzących Duszą „Muzyka otwiera oczy”

Logo Festiwalu Widzących Duszą

Program Festiwalu:
Sobota 13.10.2018, Otwarta Przestrzeń Światłownia
(Bydgoszcz, ul. Św. Trójcy 15)
• godz. 16.00 – rozpoczęcie części konkursowej.
• ok. godz. 19.00 – recital laureata VII edycji Festiwalu Darii Barszczyk
• ok. godz. 20.00 wytypowanie przez jury uczestników Koncertu Laureatów
(kolejność alfabetyczna).
Niedziela 14.10.2018 r., Sala Manru, Opera Nova
(Bydgoszcz, ul. Focha 5)
• godz. 16.00 – Koncert Laureatów
• ok. godz. 17.00 – Koncert Kamili Klimczak z krakowskiej Piwnicy Pod Baranami

Kamila Klimczak – aktorka Teatru Bagatela w Krakowie, artystka legendarnej Piwnicy pod Baranami, z którą niezmiennie koncertuje po Polsce i świecie. Z równym powodzeniem odnajduje się w rolach śpiewanych i komediowych, co dramatycznych, znakomicie czuje się w repertuarze klezmerskim i kabaretowym, ale także lirycznym. Szczególnie ceni sobie pracę z meastro Leopoldem Kozłowskim i Jackiem Cyganem przy koncertach muzyki żydowskiej i nie tylko.piwnicznego spektaklu-recitalu „Rysy na życiorysie” w reż. Romana Dziewońskiego. Zagrała też w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia, a także kilku filmach. Zdobywczyni licznych wyróżnień wokalnych i aktorskich, m.in. I Nagrody na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie oraz Nagród Specjalnych: Ambasady Francuskiej i Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej; Nagrody dla Najlepszej Aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych Setkani/Encounter w Brnie; Nagrody Publiczności za najbardziej elektryzującą rolę żeńską na XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi ; I Nagrody na Przeglądzie Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A.(Ostatni Bastion Obrony Rozumu Artystycznie).
Współpracowała z Grupą Rafała Kmity w spektaklu „Aj waj czyli historie z cynamonem”, a od grudnia 2018 z Kabaretem Moralnego Niepokoju w programie „Maj zaczyna się we wtorek”. Wykonawczyni premierowego hymnu PAKI 2017”

19.10.2018, piątek, godz. 16.00 – Świat według Osieckiej /wstęp wolny/

Spektakl słowno-muzyczny w ramach VIII Festiwalu widzących duszą „Muzyka otwiera oczy”. Piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewają laureaci festiwalu : Daria Barszczyk, Przemysław Cackowski i  Roland Świstek. Utwory  przeplatane będą opowieścią historyk Małgorzaty Jarocińskiej o życiu i twórczości Osieckiej. Przygotowanie spektaklu – Maciej Różycki.

Festiwal dotowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ze środków PFRON.

Przeczytaj również