Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Wieczór Bieszczadzki w Światłowni

dwóch muzyków uśmiechają się

Wieczór Bieszczadzki to poetycko-muzyczny program, w wykonaniu Józefa Bilskiego „Czarnego Poety” oraz znanego już tutejszej publiczności Marcina Gąbki.
Oprócz wierszy Józefa otrzymamy też nieco opowieści o historii i kulturze obecnych Bieszczadów, doprawionych anegdotami spod sklepów i barów – jako że Pan Poeta już od 20 lat żyje Tam, i jak to śmieszkują niektórzy przyjaciele – „terminuje na zakapiora”.
Muzycznie padną piosenki z Bieszczadami kojarzone acz wybierane wg. klucza „te już prawie zapomniane”. Będą również autorskie kompozycje do wierszy Józefa.
Józef „Czarny” Bilski – literat, historyk, animator kultury. Fan nocnych włóczęg po górach i autostopu. Autor 6. tomików poezji oraz 1. płyty muzycznej. Jego czwarty tomik pt. Miejsce został uhonorowany Nagrodą „Złote Pióro” ZLP zaś szósty „Anioły nie tylko Bieszczadzkie” otrzymał nominację do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Ponadto jest Józef dwukrotnym stypendystą MKiDN. W rodzimym Lublinie za czasów studenckich założył Fundację Testudo i od 2010 roku czynnie organizuje przeróżne inicjatywy kulturalne za co otrzymał m.in. Medal Prezydenta Lublina.
Marcin „Baltazar” Gąbka – znany z refleksyjnych utworów własnych oraz notorycznego śpiewania utworów Jacka Kaczmarskiego. Otrzymał kilka nagród, wydał płytę i pracuje nad tomikiem wierszy.
W wyniku udziału w festiwalu „Strojne w biel” poznał Józefa co spowodowało wrzuceniem go na głęboką wodę a właściwiej na głębię błotnistych szlaków Bieszczadów. Szybko nadrabia braki w statusie Bieszczadnika. W sieci krąży nagranie pt. Józef z Bieszczad, w którym to tekście pod znaną i lubianą melodię, Marcin bardzo trafnie ujął indywiduum artystyczne jakim jest Józef 
Wstęp: cegiełka na Fundację Światłownia 40 zł. https://bilety.io/VYwFS

Przeczytaj również