Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

WIECZÓR Z KLARNETEM

Marek Andraszewski
Klarnecista, pianista, wokalista i nauczyciel.
Studiował w Konserwatorium w Pradze i w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu w klasie klarnetu.
Dwukrotnie laureat Konkursu Młodego Muzyka w Szczecinku Instrumentów Dętych i Akordeonów
oraz laureat II nagrody trzyetapowego Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznych niewidomych instrumentalistów i wokalistów w Pradze.
W latach siedemdziesiątych jeszcze studiując koncertował jako klarnecista-solista wykonując muzykę klasyczną reprezentując Poznańskie Towarzystwo Wieniawskiego i jako członek i współlider poznańskiego zespołu jazzowego, reprezentując m.in. Wrocławski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
W roku 1980 przeprowadził się do Bydgoszczy, gdzie podjął pracę pedagogiczną z niewidomymi.
Największe osiągnięcie w tej dziedzinie w tym okresie, to zdobycie II miejsca jego zespołu instrumentalnego na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Niewidomych w Berlinie.
Obecnie wykonuje solo na fortepianie w Bydgoskich restauracjach standardy muzyki filmowej, rozrywkowej i swingowej.

21 czerwca w Światłowni, z towarzyszeniem przez siebie wykonanych na komputerze akompaniamentów wykona na klarnecie znane utwory światowej literatury rozrywkowej i jazzu tradycyjnego, oraz zaśpiewa polskie piosenki głównie lat sześćdziesiątych.
Czyli najkrócej mówiąc, będzie muzyka radosna i optymistyczna.    

Przeczytaj również