Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Wieczór z reportażem- Redaktor Ciechoński poleca

Na zdjęciu zdjęcie mężczyzny w średnim wieku i podpis: Leszek Ciechoński-reportażysta, filmowiec, dziennikarz, . W 1994 roku zadebiutował w telewizyjnym Magazynie Ekspresu Reporterów, który od tego czasu wyemitował blisko 200 jego reportaży. Autor 15 filmów dokumentalnych (Chłopcy, Tajemnica Parowego Młyna, Przyśpieszony Przemyśl-Szczecin). Wykładowca Sztuki Wyboru.

Leszek Ciechoński- reportażysta, filmowiec, dziennikarz. W 1994 roku zadebiutował w „Ekspresie Reporterów”, który od tego czasu wyemitował blisko 200 jego reportaży, autor 15 filmów dokumentalnych. Zdobywca  prestiżowej nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich „za wybitne osiągnięcia dziennikarskie”. Podczas tego spotkania zobaczymy dwa reportaże:

1.”Tajemnica parowego młyna” – reporter odkrywa, że w Aleksandrowie Kujawskim zaraz po wojnie powstał nieformalny obóz dla ludzi pochodzenia niemieckiego. Torturowano i zabito tam około 100 osób pochodzenia niemieckiego, którzy nie mieli do czynienia z hitleryzmem, a ich jedyną winą było nazwisko.

2. „Pojednanie doktora Bekkera” – historia niemieckiego lekarza Bekkera, którego ojciec zginął w Aleksandrowie Kujawskim. Po 60 latach doktor wrócił na Kujawy i działa aktywnie na rzecz pojednania polsko-niemieckiego.

Zadanie dotowane ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy.

 

Przeczytaj również