Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Z kulturką panie, panowie !

Bydgoska Światłownia zaprasza osoby niepełnosprawne oraz seniorów 60 + na planowane od lutego do kwietnia zajęcia kulturalne. Będzie śpiew, taniec, filmy, a przede wszystkim – możliwość wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaznych ludzi.

Nie siedź samotnie w domu, przyjdź do Światłowni!

Cóż to oznacza? W ramach planowanego projektu w Światłowni powstanie 15–osobowa grupa seniorów i osób niepełnosprawnych. Od lutego do kwietnia będzie się spotykać w Światłowni dwa razy w tygodniu. Tam, oprócz podwieczorku i obiadu, na uczestników projektu czekać będą zajęcia ze śpiewu, tańca, porady psychologa.

W projekcie może wziąć udział każdy, kto:

– Przekroczył 60 lat lub jest osobą niepełnosprawną;

– Mieszka w obrębie osiedla Błonie, Wilczak, Śródmieście, Nowy Fordon, Stary Fordon, Okole, Bocianowo;

– Chce działać pozytywnie, lubi ludzi i chce się z nimi spotykać.

Udział w projekcie jest darmowy, wszelkie koszty pokrywa Unia Europejska. Ilość miejsc ograniczona. Więcej szczegółów pod numerem telefonu 509-76-76-89.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowania na jego realizację udzieliło Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dwie Rzeki”.

Przeczytaj również