Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Zagrali i Poszli – „Dwudziesty stopień zasilania”

Siedmioosobowy zespół muzyków.

„Zagrali i Poszli” z Gniezna dobrze znani publiczności Swiatłowni, tym razem w nietypowej odsłonie bo bez zasilania! No prawie… 😉 Oprócz znanych już utworów z pierwszej płyty „Życie jak droga” usłyszymy piosenki nowe oraz odkopane w archiwach leciwe kawałki w nowej aranżacji.
Folk, blues, country, piosenka żeglarska – będzie się działo!
Zagrali i Poszli są obecni na scenie od 1991 roku. Początkowo jako duet gitarowy (Arek i Andrzej) wędrujący po górach i śpiewający przy każdej okazji i każdym ognisku, dziś czterech/pięciu/sześciu, a w porywach do siedmiu muzyków i bogate instrumentarium: dwie gitary elektroakustyczne, ukulele, banjo, banjolele, mandolina, gitara elektryczna i basowa, akordeon, instrumenty perkusyjne, saxofon, flecik i oczywiście wokale. Wykonywany repertuar to własne kompozycje stanowiące skrzyżowanie piosenki folkowej, bluesa, country i rocka. Z wielką swobodą śpiewają o wędrowaniu – po górach, po prerii, po morzach i oceanach, po pustyni… ZiP jest doskonale znany w kręgach piosenki turystycznej i poezji śpiewanej oraz z przeglądów piosenki żeglarskiej i szantowej – zaczęło się na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki „WIBRAMY” (pierwsze miejsce w 1998 roku). Po kilkuletniej przerwie spowodowanej włóczęgą po świecie właśnie i okazjonalnymi występami, przypomnieli o swoim istnieniu w sierpniu 2013 na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie zajmując drugie miejsce w konkursie na najlepszą piosenkę. I się zaczęło drugie życie… – 2014 – dwa wyróżnienia na Giełdzie w Szklarskiej Porębie, – 2014 – Szanta Claus Festiwal w Poznaniu – I miejsce – 2015 – nagroda „PROMOTOR KULTURY 2014″ podczas Gali Finałowej Plebiscytu „Człowiek Roku” ustanowiona przez portal turystyczny PiastowskaKorona.pl; – 40 YAPA w Łodzi 2015 – wyróżnienie; – XXIX Festiwal Piosenki Turystycznej i Studenckiej BAKCYNALIA – I miejsce w konkursie – Nominacja do udziału w XXXV Międzynarodowym festiwalu Piosenki Żeglarskiej SHANTIES 2016 w Krakowie. – 2016 – Koncert w Radio Gdańsk transmitowany na żywo – Nagroda PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA na Międzynarodowym Festiwalu SHANTIES 2016 – 41 Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA 2016 – wyróżnienie i nominacja do udziału w Festiwalu DANIELKA. – Nagroda Kulturalna Miasta Gniezna „Królik”.
Grają kilkanaście koncertów w roku i graliby częściej gdyby nie obowiązki rodzinne, zawodowe i inne pasje, którym nie chcą odpuścić oraz… inne muzyczne projekty, w które się angażują. W 2016 roku ZiPom stuknęło 25 lat aktywności koncertowej! Ale z hucznymi jubileuszami poczekają do 30-stki!
www.zagraliiposzli.pl

Wstęp-cegiełka na Światłownię – 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci – 8 zł.

Przeczytaj również