Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

Zagrali i Poszli

Siedmioosobowy zespół muzyków.

„Zagrali i Poszli” z Gniezna, na scenie od 1991 roku. Początkowo jako duet gitarowy (Andrzej i Arek) wędrujący po górach i śpiewający przy każdej okazji, dziś pięciu – siedmiu muzyków i bogate instrumentarium: dwie gitary elektroakustyczne, ukulele, gitara elektryczna i basowa, banjo, mandolina, saksofon, flet, akordeon, cigar box guitar, skrzypce,, instrumenty klawiszowe, perkusyjne i oczywiście wokale. Wykonywany repertuar to własne kompozycje stanowiące krzyżówkę piosenki folkowej, żeglarskiej, bluesa, rocka i ballady. Szczególnie bliskie są nam klimaty Bluecrass czyli nowa odsłona i połączenie nurtów popularnych za oceanem bluegrass, folk, country.

ZiP jest przede wszystkim znany w kręgach piosenki turystycznej i poezji śpiewanej, zwłaszcza z Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki „WIBRAMY” (pierwsze miejsce w 1998 roku). Po kilku latach lenistwa i nicnieróbstwa oraz spontanicznych rzadkich wykonów przypomnieliśmy o swoim istnieniu w sierpniu 2013 na Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej.

Przeczytaj również