Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

ALEKSANDRA BACIŃSKA-SŁOWO, SŁAWOMIR HORBATIUK-PIEŚŃ

Plakat u góry napisy: Aleksandra Bacińska-słowo, Sławomir Horbatiuk-pieśń.14 marca, g.18. W środku zdjęcie kobiety w średnim wieku, długie, blond włosy, i mężczyzny w średnim wieku, w okularach.

Zapraszamy na koncert Sławomira Horbatiuka, który wykona piosenki poetki Aleksandry Bacińskiej. Światłownia (ul. św. Trójcy 15), 14 marca 2014 g. 18.00. Wstęp wolny.

Sławomir Horbatiuk –z zawodu- lekarz, z zamiłowania – muzyk, kompozytor, wielbiciel pieśni z krainy łagodności. Postanowił wystąpić w Światłowni, ponieważ spodobała mu się panująca tu atmosfera kameralnych koncertów. Wiele lat temu dostał na campingu trzy teksty Aleksandry Bacińskiej i w jedną noc powstały trzy piosenki. Zauroczenie Horbatiuka twórczością tej poetki trwa do dzisiaj. Okazało się, że może liczyć na wzajemność myśli. Aleksandrze Bacińskiej bardzo podobają się kompozycje Sławka. Zapowiada, że przyjedzie na Jego recital.

Aleksandra Bacińska- autorka tekstów piosenek, poetka. Jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Teksty Bacińskiej rozbrzmiewały na wielu polskich scenach, śpiewane przez Michała Bajora, Marylę Rodowicz, Seweryna Krajewskiego czy artystów Piwnicy pod Baranami. Spektakularny sukces przyniosła jej piosenka „Zęby”, za którą w 1994 roku zdobyła Złote Pióro na Kabaretonie w Opolu. Jest laureatką nagrody Wojciecha Młynarskiego (1994 r.). Wydała tylko jeden tomik swoich utworów pt. „Bardzo fałszywe piosenki”. Są to teksty w większości kabaretowe, satyryczne.

Przeczytaj również