Symbol graficzny portalu Facebook przedstawiający białą literę f na niebieskim tle Symbol graficzny portalu Instagram przedstawiający biały obrys aparatu fotograficznego na tęczowym tle Symbol graficzny portalu Twitter przedstawiający profil białego ptaka z rozwiniętymi skrzydłami na błękitnym tle Symbol graficzny portalu Youtube przedstawiający czerwony symbol odtwarzania  na tle białego ekranu starego telewizora Ikona certyfikatu strony przyjaznej niepełnosprawnym
Obrazek przedstawiający fragment muru z obrysem brakującej cegiełki

HISTORYCZNA ORKIESTRA PODWÓRKOWA

Na zdjęciu dwóch mężczyzn idących ulicą. Z przodu młody mężczyzna w beżowej marynarce, czapce z daszkiem, z przewieszoną na szyi gitarą klasyczną. Za nim mężczyzna wśrednim wieku, w czapce z daszkiem, z akordeonem. Mężczyżni idą ulicą Dworcową w Bydgoszczy.

30 sierpnia, g.18. wystąpi Historyczna Orkiestra Podwórkowa. Zapraszamy serdecznie.

HISTORYCZNA ORKIESTRA PODWÓRKOWA (HOP)

Od 2011 roku wspólnie z bydgoszczanami czci ważne wydarzenia historyczne śpiewem pieśni patriotycznych, wojskowych i okolicznościowych.

Jej założycielem jest Maciej Różycki, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, kompozytor, teoretyk muzyki, wieloletni przewodniczący jury Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” i Festiwalu Widzących Duszą.

W programie wspólne śpiewanie pieśni związanych z II Wojną Światową.

Przeczytaj również